W thrillerach domestic noir bohaterowie znajdują się w zamkniętej przestrzeni. To może być dom, praca, zamknięte osiedle. Alicja Sinicka czuje się świetnie w tym podgatunku literatury popularnej. Jej najnowsza książka pt. Uwikłana pojawi się w księgarniach już pod koniec października.

Uwikłana Alicji Sinickiej - nowy thriller domestic noir

Uwikłana Alicji Sinickiej — azyl czy pułapka?

Tym razem Sinicka na pierwszym planie umieszcza młodą kobietę u progu sławy, a zamyka są w urokliwym domku, który początkowo miał być azylem.

Zuza Wilk ma prężnie działające konto na Instagramie, a liczba ludzi, którzy obserwują jej profil, sukcesywnie rośnie. Do tego niedawno udało jej się wydać debiutancki tomik wierszy, a ten praktycznie z miejsca trafił na listy bestsellerów. Dziewczyna chce zacząć pracę nad kolejnym zbiorem, ale potrzebuje do tego wyciszenia. Dlatego razem ze swoim chłopakiem, Michałem, jedzie do domku pod lasem w małej miejscowości Zadry.

Tylko że nie będą tam sami. Do domku przyjedzie też brat bliźniak Michała wraz z ich wspólną przyjaciółką. Mimo tego Zuza ma nadzieję, że uda jej się wyciszyć na tyle, żeby mogła skupić się na twórczości.

Nadzieje okazują się płonne, kiedy wokół Zuzy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Dziewczyna zamiast spokoju, na który liczyła, zaczyna odczuwać permanentny lęk. Dom w Zadrach miał być jej schronieniem, a stopniowo zaczyna zamieniać się w pułapkę.

Czy Zuza popada w paranoję, czy faktycznie ktoś chce jej zaszkodzić? Do tego dodajcie jeszcze tajemniczą historię z rodzinnej przeszłości…

Uwikłana, nowa książka Alicji Sinickiej

Alicja Sinicka — thriller i romans

Alicja Sinicka zaskarbiła sympatię czytelniczek tym, że sprawnie łączy thriller z wątkami obyczajowymi i romansowymi. Autorka zaczęła swoją pisarską przygodę od romansu Oczy wilka, ale to skierowanie pisarskiej wyobraźni w kierunku thrillera, a konkretniej domestic noir, zrobiło z niej pisarkę bestsellerową. Swoje historie skupia wokół kobiecych bohaterek i opowiada je głównie z ich perspektywy.

Choć jej najnowszy thriller Uwikłana pojawi się na półkach księgarń 27 października, to książkę można już zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu.

Sprawdź też: