Ekranizacje i adaptacje

Kontynuacja Lśnienia Stephena Kinga trafi do kin

doktor sen - CopyCo powiecie na wiadomość o następnej ekranizacji książki Stephena Kinga? Amerykańskiego autora powieści grozy można porównać wręcz do kury znoszącej złote jaja albo nawet do króla Midasa. Wygląda, bowiem na to, że cokolwiek napisze i wyda Stephen King, skazane jest na sukces.

Którą powieść zobaczymy na ekranach tym razem? Nie trzymam was dłużej w niepewności, chodzi o horror Doktor sen wydany w 2013 roku. W tym samym roku została on nawet wyróżniony nagrodą Brama Stokera, w kategorii najlepsza powieść grozy. Od tego czasu cieszy się olbrzymią popularnością i statusem bestsellera.

Doktor sen to kontynuacja klasycznej pozycji Kinga, Lśnienia, jednego z najlepszych współczesnych horrorów. Fabuła podąża za znanym z pierwszej części małym chłopcem, obdarzonym niezwykłymi mocami i prześladowanym przez duchy. Danny Terrance jest już mężczyzną w średnim wieku. Nadal nie może poradzić sobie z tym, co spotkało go i jego rodzinę w hotelu Panorama. Trauma po tych wydarzeniach sprawiła, że tak jak ojciec, popadł w depresję i alkoholizm. Pewnego dnia poznaje jednak dwunastoletnią Abrę Stone, dysponująca identycznymi mocami. Następnie zmuszony jest stanąć do walki w obronie jej życia i duszy.

Do opracowania i napisania scenariusza zatrudniony został Akiva Goldsman. Już po tym jednym nazwisku można spodziewać się świetnego widowiska. Ten doświadczony scenarzysta odpowiedzialny był w swoim życiu za takie produkcje jak Piękny Umysł ( Oscar w 2002 roku za najlepszy adaptowany scenariusz), Człowiek ringu czy Anioły i demony.

Stephen King powtarzał w wielu wywiadach, że nie jest fanem ekranizacji Lśnienia w wykonaniu Stanley’a Kubricka. Można przypuszczać, że właśnie dlatego bierze sprawy w swoje ręce. Jako producent wykonawczy będzie miał bezpośredni wpływ na ekranizację powieści Doktor sen. Natomiast nie jest jeszcze znany reżyser produkcji. W niedługim czasie jednak to stanowisko również zostanie obsadzone.