Fairy Tale - nowa powieść Kinga 2022

Sześćset stron fantastyki spod pióra mistrza – brzmi zachęcająco? Fani gatunku, wpisujcie tę wiadomość do kalendarza, żeby nie przegapić! We wrześniu ukaże się Fairy Tale – nowa powieść Kinga. Tak, tego Kinga. Co już wiemy na temat zapowiadanej książki? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Fairy Tale - nowa powieść Kinga 2022

Fairy Tale – nowa powieść Kinga

Serca wielbicieli Mrocznej Wieży, Talizmanu czy Oczu Smoka z pewnością biją szybciej, na wieść o powrocie Stephena Kinga do fantastyki.

Tym razem głównym bohaterem jego powieści będzie Charlie Reade, 17-letni chłopak. Na pierwszy rzut oka: przeciętny licealista, amator piłki nożnej i baseballu. Charlie mierzy się z trudną przeszłością. W wieku dziesięciu lat na skutek wypadku samochodowego stracił matkę. Pogrążony w rozpaczy ojciec chłopca popadł w alkoholizm.

Będąc już nastolatkiem, Charlie poznaje Howarda Bowditcha, starego samotnika, który mieszka z psem Radarem w ogromnym domu na szczycie wzniesienia. Chłopak zaczyna pracować u starca, jednocześnie zaprzyjaźniając się z jego psiakiem. Uwagę Charliego zwraca zamknięta szopa, stojąca na posesji pracodawcy. Z jej wnętrza dochodzą czasami niepokojące dźwięki…

Gdy pan Bowditch umiera, Charlie dziedziczy po nim dom, złoto oraz kasetę magnetofonową. Historia nagrana na taśmie brzmi zupełnie nieprawdopodobnie. Okazuje się bowiem, że w starej szopie ma znajdować się… portal do równoległego świata.

Fairy Tale – nowa powieść Kinga. Kiedy premiera?

Za oceanem Fairy Tale wpadnie w ręce czytelników 6 września 2022 r.

W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery polskiego wydania.

Już przebieracie nogami i nie możecie doczekać się na nową powieść Kinga? Oczekiwanie może osłodzić Wam Ostatnia misja Gwendy, czyli kolejna część serii Castle Rock. Efekt współpracy Stephena Kinga i Richarda Chizmara pojawi się w polskich księgarniach już w maju.

Zobacz także: