Ekranizacje i adaptacje

Ekranizacja: Złodziejka książek – Markus Zusak

Złodziejka książek - Markus Zusak

Złodziejka książek - Markus Zusak Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka od pojawienia się w sprzedaży w 2005 roku nieprzerwanie przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze lokaty na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz w podobnych zestawieniach w wielu krajach na całym globie. Książka zdobyła liczne nagrody, między innymi uznanie dwóch gremiów jurorskich Nagrody PS IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”, jednocześnie sprawiając, iż po raz pierwszy w osiemnastoletniej historii Nagrody obydwie statuetki przypadły tej samej książce.

Od 31 stycznia 2014 miłośnicy książki w Polsce będą mogli zobaczyć tę historię na wielkim ekranie. Produkcją adaptacji filmowej „Złodziejki książek” zajęła się wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala („Downton Abbey”), będzie można zobaczyć m.in.: Geoffrey’a Rusha („Jak zostać królem”), Emily Watson („Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

Zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem filmu oraz zachęcamy (jeśli  ktoś jeszcze nie czytał) do zapoznania się książką.

Gatunek: Dramat, Wojenny
Produkcja: USA
Premiera: 31 stycznia 2014 (Polska), 3 października 2013 (świat)
Reżyseria: Brian Percival
Scenariusz: Michael Petroni

Złodziejka książek - Markus Zusak Złodziejka książek – Markus Zusak

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

.