Ekspres Polarny

Uwaga! Nadjeżdża Ekspres Polarny i zabiera w magiczną podróż wszystkich – małych i dużych. Nie zwlekaj ani chwili, tylko wsiadaj razem z nami!

Szukasz idealnego prezentu świątecznego? Kochasz magię świąt? A może właśnie wraz z upływem czasu zacząłeś coraz słabiej ją odczuwać? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – poznaj Ekspres Polarny!

Dokąd zawiezie nas Ekspres Polarny?

Ekspres Polarny to ilustrowana książeczka dla małych i dużych. Została ogłoszona Bestsellerem New York Timesa i sprzedana do tej pory w ponad 12 milionach egzemplarzy. O czym opowiada? To niesamowita historia chłopca, który pewnego dnia zbudził się ze snu, aby odkryć, że przed jego domem czeka na niego pociąg, który zawiezie go wprost na Biegun Północny. O tym jakie przygody spotkały naszego bohatera, dowiecie się podczas lektury. Niemniej jednak zdradzimy, że będzie w niej dużo śniegu i gorącej czekolady, a na końcu będzie czekać brodaty jegEkspres Polarnyomość gotowy spełnić dowolne marzenie.

Album czyta się bardzo szybko, niemniej jednak każdym zdaniem można rozsmakowywać się jak kostką wybornej czekoladyEkspres Polarny to wspaniała propozycja bożonarodzeniowego prezentu dla najmłodszych, której wspólną lekturą cieszyć się będą również ci nieco starsi odbiorcy. Książka napisana jest przepiękną polszczyzną, której plastyczność pozwala na oddanie się lekturze w pełni. Niesamowicie oddziałuje na wyobraźnię i pomaga odnaleźć w sobie wewnętrzne dziecko, które z zachwytem patrzy na każdy wirujący płatek śniegu i czuje prawdziwą magię świąt.

Ekspres Polarny poleca się na święta

Autor, Chris van Allsburg, wyjaśnia, że moment w którym stracił wiarę w Świętego Mikołaja był chwilą, w której poczuł, że stracił coś niezwykle cennego, z czym trudno było mu się pogodzić. Stąd chęć wrócenia do świata, w którym prawdziwa wiara nigdy nie gaśnie:

Czułem się tak, jakby ktoś wyrzucił mnie z krainy cudów i zaryglował za mną drzwi. Tak bardzo chciałem wrócić do środka. Na szczęście (…) pojawił się Ekspres Polarny i zabrał mnie na wyprawę. Wyprawę, dzięki której udało mi się wrócić do krainy cudów.

Dlatego właśnie jest to idealny pomysł na prezent świąteczny. Wraz z pięknie ilustrowaną książeczką, otrzymujemy esencję prawdziwej magii świąt. A co najważniejsze – obdarowujemy bliskich czasem, który spędzimy wspólnie na lekturze. Jeśli Wy również macie ochotę udać się w tą niezwykłą podróż – dosiądź się do nas, mamy dla Ciebie wolne miejsce!

Książka ponownie w sprzedaży od 4.12.2019 r. Znajdziesz ją tu.

Ekspres Polarny

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy nadaje się na prezent? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Ekspres Polarny to niesamowita historia chłopca, który pewnego dnia zbudził się ze snu, aby odkryć, że przed jego domem czeka na niego pociąg, który zawiezie go wprost na Biegun Północny. O tym jakie przygody spotkały naszego bohatera, dowiecie się podczas lektury. Niemniej jednak zdradzimy, że będzie w niej dużo śniegu i gorącej czekolady, a na końcu będzie czekać brodaty jegomość gotowy spełnić dowolne marzenie.

To idealny pomysł na prezent świąteczny. Wraz z pięknie ilustrowaną książeczką, otrzymujemy esencję prawdziwej magii świąt. A co najważniejsze – obdarowujemy bliskich czasem, który spędzimy wspólnie na lekturze. Jeśli Wy również macie ochotę udać się w tą niezwykłą podróż – dosiądź do nas, mamy dla Ciebie wolne miejsce!