Elżbieta Cherezińska to polska pisarka, która słynie z historycznych powieści, wzbogaconych o wątki fantastyczne. Teraz dla jej fanów mamy dobrą wiadomość. A właściwie dwie dobre wiadomości. Na podstawie słynnej serii Odrodzone królestwo powstanie serial telewizyjny. Co więcej, również powieść Harda doczeka się ekranizacji w postaci filmu. Czy można chcieć czegoś więcej?

Korona śniegu i krwi

Elżbieta Cherezińska i jej twórczość

Źródłem, z którego powstanie serial będą trzy powieści, wchodzące w skład Odrodzonego królestwa: Korona śniegu i krwi, Niewidzialna korona oraz ostatnia część, która ukazać ma się w czerwcu przyszłego roku. Cała trylogia to opowieść o Polsce, władanej przez skłóconych Piastów. W tle rozbrzmiewa wątek rozbicia dzielnicowego, a to z kolei sprawia, że sąsiedzi pożądliwie patrzą na opuszczony polski tron. I to właśnie o niego zaczyna toczyć się gra. Istnieje jednak jeszcze nadzieja – Jakub Świnka odczytuje klątwę i jednocześnie wyznacza księcia, który może ją przerwać. Ktoś jednak morduje Przemysława II, któremu w końcu udało się odzyskać tron. To powoduje, że w Królestwie narasta przerażenie oraz zamęt.

Prace nad produkcją serialową mają rozpocząć się w 2018 roku. Scenariusz zaś powstać ma już w 2017.

Harda to zaś opowieść o Świętosławie, która nie poddawała się stereotypowi kobiety w czasach, w jakich przyszło jej żyć. Na przekór ojcu, Mieszkowi, wykazywała się ogromnymi ambicjami politycznymi. To nie tylko opowieść o przeszłości, ale również o miłości i pasji.

Tutaj jednak producenci podkreślają, że stworzenie filmu zajmuje o wiele więcej czasu niż serialu, więc nie znamy jeszcze bliższych szczegółów. Natomiast sama autorka o tych przedsięwzięciach wypowiada się następująco:

Scenariusz serialowy pozostawiam producentom, natomiast nie bardzo jestem w stanie „wypuścić z rąk” „Hardej”. Chwilowo muszę jednak napisać trzecią część trylogii „Odrodzone królestwo”, domniemany trzeci sezon serialu.

Tak więc możemy jedynie potwierdzić, że scenariusz do filmu na podstawie Hardej na pewno stworzy Cherezińska.

Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z książkami Elżbiety Cherezińskiej, serdecznie zachęcamy! Wszystkie jej powieści znajdziecie tutaj.