Fenomenalny norweski thriller, Odbiorę co wszystko, w TaniaKsiazka.pl >>

Uwielbiacie skandynawskie kryminały i thrillery? Świetna skandynawska literatura gatunkowa to nie tylko Stieg Larsson, Jo Nesbø czy Camilla Läckberg. To też wielu innych znakomitych pisarzy. Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na norweską autorkę, Ruth Lillegraven i jej thriller psychologiczny – Odbiorę ci wszystko, który pojawi się na półkach księgarń już 24 kwietnia.

Fenomenalny norweski thriller, Odbiorę co wszystko, w TaniaKsiazka.pl >>

Fenomenalny norweski thriller już niedługo w Polsce!

Ruth Lillegraven jest wszechstronną pisarką. Zadebiutowała 2005 roku jako poetka. Później, poza kolejnymi tomikami poezji, publikowała powieści i książki dla dzieci. Jest także autorką sztuki teatralnej Cally.

Thriller Odbiorę Ci wszystko z 2018 roku to jej debiut w tej sferze literackiej. Jednocześnie to pierwsza książka autorki, którą przeczytamy w polskim przekładzie, a to za sprawą Wydawnictwa Wielka Litera. Mało tego, prawa do tej powieści zostały sprzedane polskiemu i niemieckiemu wydawcy jeszcze przed jej norweską premierą.

Odbiorę ci wszystko – zarys fabuły

Fenomenalny norweski thriller, Odbiorę co wszystko, w TaniaKsiazka.pl >>Clara pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości i zajmuje się ochroną dzieci, ofiar przemocy domowej. Ambitna urzędniczka pracuje nad kontrowersyjną ustawą. Tymczasem do szpitala, w którym jako pediatra pracuje jej mąż, trafia pobity czterolatek. Mimo wysiłków lekarzy, chłopca nie udaje się uratować. Zaskakujące jest to, że dzień po śmierci dziecka zostaje zamordowany jego ojciec. Obie zbrodnie wstrząsają Oslo.

W życiu Clary pojawiają się demony z przeszłości.

Ruth Lillegraven napisała świetny thriller psychologiczny. W nowatorski sposób podeszła do gatunku, a świat, który przedstawia swoim czytelnikom, nie jest czarno-biały, niewinność w nim nie istnieje. Autorka opisuje rzeczywistość, w której sprawiedliwość nie zawsze jest czymś właściwym, a to, co należy zrobić, nie zawsze jest sprawiedliwe…

Thriller Ruth Lillegraven – dla kogo?

Po książkę Odbiorę ci wszystko w pierwszej kolejności powinni sięgnąć ci czytelnicy, którzy uwielbiają specyficzny mroczny klimat, tak charakterystyczny dla skandynawskich kryminałów. Nie zawiodą się też na niej ci z Was, którzy pasjami czytają thrillery psychologiczne. Ja chcę sięgnąć po tę książkę, bo – obok tych dwóch aspektów – uwielbiam w literaturze wszystkich gatunków piękne, niemal poetyckie obrazowanie. A ponieważ autorka świetnie czuje się w poezji – to takiego właśnie spodziewam się w tej książce.

Thriller Odbiorę ci wszystko Ruth Lillegraven już dziś możecie zamówić tutaj.