Ferie w domu - polecamy książki i gry dla dzieci Ferie w domu

No takich ferii jak żyję, to jeszcze nie było. Zero wyjazdów, nart, kina, teatru, galerii (oczywiście, że sztuki) czy sal zabaw. Szalenie współczuje dzieciom, że nie mają żadnej alternatywy dla miejsca, w którym ostatnio spędzają ostatnio prawie 100% swego życia. Dobra, koniec z narzekaniem. Szukajmy pozytywnych stron tej sytuacji! Ferie w domu mogą być równie fajne, jak te w kurorcie czy u babci, do której z wiadomych względów lepiej teraz nie jeździć. Wystarczy, że w atrakcyjny sposób zorganizujesz czas swemu dziecku, wypełniając go wartościową rozrywką. Księgarnia TaniaKsiazka.pl ma na to wiele pomysłów. 

Ferie w domu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ferie w domu – doskonałe pomysły na nudę

Ferie w domu mogłyby się wydawać strasznie nudne, a wręcz zmarnowane. Stałoby się tak, jeśli dziecko do dyspozycji miałoby tylko telewizję, smartfona, laptop lub… sufit. TaniaKsiazka.pl wyszła naprzeciw tym zjadaczom czasu, przygotowując ofertę z produktami, które uatrakcyjnią pobyt w mieszkaniu do 17 stycznia 2021 r. I jeszcze długo po końcu ferii…

Książki

Nie muszę nikogo przekonywać, że ferie w domu bez książki byłoby jakimś nieporozumieniem. Literatura jest swoistym teleporterem, który za nic ma wszystkie obostrzenia i w ogóle wszelkie zakazy ustanowione na całym świecie. Nie pytając o paszport i bilet potrafi zabrać w podróż na drugi koniec świata lub do zupełnie nieznanej, fantastycznej krainy, w której żyją stworzenia niezaklasyfikowane w znanych atlasach zwierząt. Oprócz tego wspomaga rozwój, poszerza wiedzę i rozwija wyobraźnię.

W tym miejscu, po lewej stronie znajdziesz sekcję z książkami, podzieloną na kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu szybciej znajdziesz lektury odpowiednie dla dzieci w wieku:

Gry

Gry to kolejny idealny sposób na ferie w domu. Jeśli masz w domu rodzeństwo w zbliżonym wieku, bierzesz urlop na ten czas albo Twoją pociechę odwiedzają kuzyni lub koledzy i koleżanki, planszówki zapewnią Wam wszystkim rozrywkę na wiele godzin. Wśród zebranych tytułów znalazły się takie gry jak: Gra edukacyjna. Sylaba do sylaby, Pucio. Gra. Gdzie to położyć?, Najlepsza gra o kotach, Zombie Kidz.Ewolucja, Ubongo Extreme, 5 sekund. Junior wersja 2.0 oraz tak znane jak Grzybobranie i Monopoly Klasyczne.

Gry to nie tylko wspaniała zabawa, ale również wsparcie rozwoju dziecka i wielu jego umiejętności. Granie w gry znacząco pobudza umysł, poszerza wiedzę, rozwija logiczne myślenie i intuicję, wspomaga myślenie hipotetyczne i koncentrację, uczy pracy zespołowej, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową i wzmacnia zdolność kojarzenia.

Przegląd fantastycznych gier dla dzieci, jak i dla całej rodziny znajdziesz tutaj.

Klocki

Cóż może być fajniejszego niż perspektywa budowy własnego świata? Dorośli w tym celu sięgają po cegły i beton. Dzieci natomiast mogą zadowolić się klockami, gdzie słowo „zadowolić” jest tu nieodpowiednie, ponieważ klocki zapewniają doskonałą, kreatywną zabawę. W tej kategorii na TaniaKsiazka.pl znajdziesz klocki drewniane, LEGO, Cobi, konstrukcyjne, magnetyczne, Mega Blocks, miękkie, obrazkowe, plastikowe i układanki klockowe. Wybieraj zestawy w zależności od wieku lub zainteresowań swojej pociechy. Tworzenie wyjątkowych konstrukcji kształtują wyobraźni ę przestrzenną i zdolności manualne dziecka. No i umówmy się – to fantastyczna rozrywka. Również dla dorosłych!

Pełną ofertę klocków znajdziesz pod tym linkiem.

Ferie w domu nie takie straszne!

Jak widzisz, można znaleźć dobre strony siedzenia w domu. Wystarczy, że ze swoim dzieckiem zajrzycie w to specjalne miejsce na TaniaKsiazka.pl, a przed Wami otworzy się magiczny świat inspiracji na wyjątkowe spędzenia czasu na dywanie, łóżku, przy stole czy na kanapie. Oczywiście nie zapominajcie o spacerach! Ale po powrocie, gdy tylko umyjecie ręce, od razu wracajcie do kreatywnych aktywności! Życzymy wspaniałego czasu!

Powiązane artykuły: