Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Nowość

Dziesięć skarpetek, każda bez pary – a więc niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju! Jeśli macie dzieci i jesteście na bieżąco z literaturą dziecięcą, prawdopodobnie słyszeliście o tej niecodziennej grupce bohaterów. Obok zwariowanych przygód skarpetek nie można przejść obojętnie, a już na pewno nie da się przy nich powstrzymać uśmiechu! Mali i duzi czytelnicy na pewno ucieszą się więc z nowej książki Justyny Bednarek: Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!

Justyna Bednarek - Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!

Nie do pary, ale nie od parady!

Niby tylko zwykłe skarpetki, a jednak narobiły niezłego zamieszania w książkowym świecie! Cykl Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek podbił serca czytelników nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy. Pierwsza część serii stała się nawet obowiązkową lekturą szkolną dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej!

Starsze przygody skarpetek ciągle są na topie! Czytelnicy chętnie wracają do wszystkich części cyklu. Dowód? Choć Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zostały wydane w 2015 roku, znalazły się na liście bestsellerów sierpnia 2020 TaniejKsiążki.pl!

Justyna Bednarek - Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!

Zostało tylko zielone piórko Zbigniewa…

Jakie nowe przygody czekają nieustraszone skarpetki? Tym razem głównym bohaterem staje się znany z Bandy czarnej frotté detektyw Pinkerton. Chociaż dostał prestiżową posadkę (mała Be zrobiła z niego futerał na swój telefon), to Pikertona męczy okropna nuda. Aż do dnia, w którym znika Zbigniew – papuga, która mieszka w klatce stojącej w salonie. Po Zbigniewie słuch zaginął, został tylko jeden ślad: zielone piórko, znalezione na podłodze. Pinkerton nie może przegapić takiej okazji, dlatego dziarsko rusza tropem zaginionego. Co odkryje? Z wrażenia spadną wam skarpetki!

Nowe przygody skarpetek, tak jak wszystkie poprzednie, uzupełnione są fenomenalnymi ilustracjami autorstwa Daniela de Latour.

Premiera książki Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! odbyła się 14 października 2020 roku.

Jeśli przegapiliście starsze książki z tej serii, to szybko nadrabiajcie, koniecznie! Zwariowane przygody skarpetkowej ekipy spod pióra Justyny Bednarek znajdziecie tutaj:

Zobacz także: