Mroczne materie 2

Jeśli jak większość fanów twórczości Philipa Pullmana wyczekujecie niecierpliwie drugiego sezonu ekranizacji jego popularnej, młodzieżowej serii, mam dla Was dobrą wiadomość. Mroczne materie 2 pojawią się na HBO oraz HBO GO już 17 listopada 2020 roku. Tak, tak, zgadza się! Jakiś czas temu informowałam Was o tym, że produkcja doczeka się drugiego sezonu. I oto przyszedł długo wyczekiwany moment. Okazuje się, że fani serialu będą mogli zapoznać się z drugim sezonem w okresie, który najbardziej sprzyja spędzaniu czasu przed szklanym ekranem.

Mroczne materie 2

Plakat: materiały prasowe HBO

Mroczne materie 2 – kilka słów o produkcji oraz zapowiedź

Jak z pewnością orientuje się większość fanów ekranizacji, drugi sezon powstał na podstawie drugiego tomu serii pt. Magiczny nóż. Należy tu jednak wspomnieć, że najnowsza produkcja będzie liczyć siedem odcinków. To o jeden mniej niż pierwsza odsłona. Fakt ten oczywiście związany jest z pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła nagranie ostatniego epizodu.

Na ekranach ponownie pojawią się: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas oraz Lin-Manuel Miranda. W drugim sezonie do aktorów dołączą: Terence Stamp, Jade Anouka i Simone Kirby.

W drugim sezonie Lyra zrozpaczona po śmierci swojego najlepszego przyjaciela, udaje się do nieznanego świata. Po tym, jak Lord Asriel otworzył tajemniczy most. Tam w tajemniczym i opuszczonym mieście dziewczyna na swojej drodze spotyka Willa. Chłopca z jej świata, który, podobnie jak ona, również ucieka przed trudną przeszłością. Ponadto już niebawem Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Tymczasem sprawa wcale nie jest taka prosta, ponieważ na ich drodze stale pojawiają się przeszkody. Na horyzoncie wisi właśnie widmo wojny. W tym samym czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu.

Poniżej podrzucam wam obiecany zwiastun. Tymczasem, jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książkową serią, koniecznie to nadróbcie!