Ogień nie zabije smoka, czyli za kulisami Gry o tron

Winter is coming! A wszyscy fani Gry o tron wiedzą, że nadejście zimy nie wróży nic dobrego… Na szczęście długie zimowe wieczory będzie można sobie nieco osłodzić, przenosząc się w świat całkiem bliski Westeros. Jak to możliwe? Czyżby szykowały się nowe odcinki serialu? A może nowa wersja ostatniego – umówmy się – niezbyt udanego sezonu? Niestety nie, ale już niedługo w ręce czytelników wpadnie Ogień nie zabije smoka – książka, która pozwala zajrzeć za kulisy kultowej produkcji HBO.

Ogień nie zabije smoka James Hibberd

Gra o tron od kuchni

O tym, że Gra o tron bezapelacyjnie podbiła świat serialowy, przy okazji przewracając go do góry nogami, nikogo chyba nie trzeba informować. Serial na podstawie bestsellerowej Pieśni lodu i ognia George’a R.R. Martina przez osiem lat emisji podbił serca milionów widzów na całym świecie. Twórcy hitowej produkcji zgarnęli aż 59 (!) statuetek Emmy. Z kolei wielu aktorów debiutujących w Grze o tron zyskało międzynarodową sławę i angaże w popularnych filmach. Przykładem może być tu Sophie Turner, serialowa Sansa Stark, która swoją karierę rozpoczęła właśnie na planie serialu HBO. Dziś można ją obejrzeć także np. w serii filmów X-Men.

Ogień nie zabije smoka James Hibberd

Ogień nie zabije smoka – kiedy premiera?

Ogień nie zabije smoka będzie pierwszą oficjalną książką o serialu Gra o tron, napisaną we współpracy z HBO. Jej autorem jest James Hibberd, dziennikarz Entertainment Weekly.

Jakie smaczki znajdziemy w środku? Zapowiadają się iście apetyczne kąski, takie jak ponad 50 wywiadów i rozmów z producentami, aktorami i całą serialową ekipą. Do tego niepublikowane dotąd zdjęcia zza kulis! W swojej nowej książce James Hibberd przestawi też historię powstania serialu – od pierwszych szkiców, po nagrywanie scen batalistycznych, aż do szeroko komentowanego finału.

Ogień nie zabije smoka Jamesa Hibberda ukaże się w księgarniach już 12 listopada 2020 roku. Książkę w dobrej cenie upolujecie TUTAJ. Z pewnością będzie ona dobrym pomysłem na mikołajkowy lub świąteczny prezent dla każdego fana Gry o tron!

Zobacz też: