Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017

Miłośnicy fantastyki łączcie się! Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 rozpocznie się już 28 kwietnia i goście będą się na nim bawić aż do 30 kwietnia. Wydarzenie to, oczywiście tradycyjnie, powiązane zostało z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. To oznacza, że już za tydzień Poznań stanie się największą stolicą polskiej fantastyki. Czego w tym roku mogą spodziewać się odwiedzający? Z pewnością wielu atrakcji, dlatego koniecznie sprawdźcie sami!

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017: moc atrakcji

Jak co rokFestiwal Fantastyki Pyrkon 2017u uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze wspaniałymi gośćmi, którzy zostali zaproszenia przez organizatorów. Warto tu zaznaczyć, że nie są to postaci powiązane jedynie ze światem literatury. Między słynnymi nazwiskami znajduje się np. Timo Vuorensola – fiński reżyser, który rozgłos zyskał dzięki produkcji pt. Iron Sky. Fani z pewnością orientują się, iż już tego lata pojawić ma się kontynuacja ów filmu Iron Sky: The Coming Race. Co oznacza, że to niepowtarzalna okazja, by spotkać się z filmowcem w Polsce tuż przed premierą jego najnowszej produkcji.

Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać również miłośnicy komiksów. Wszystko za sprawą Obwoźnej Czytelni Komiksów, która działa w ramach Biblioteki Uniwersyteckiej UAM. Wszystkich fanów rysunkowych historii powinien zainteresować fakt, iż mają oni w swoich zbiorach ponad 11 tysięcy komiksów.

Ponadto organizatorzy Pyrkonu starają się wyjść naprzeciw zmieniającym się trendom. Tym sposobem również wielbiciele gier komputerowych znajdą coś dla siebie. Szykuje się bowiem kolejna odsłona turniejów e-sportowych. W tym roku będą to: finał Polish DOTA 2 League oraz turniej Heartstone’a zrealizowany we współpracy z Blizzone. A to zaledwie przedsmak tego, co jeszcze przygotowano!

Nowością w tegorocznej edycji będzie Larp Studies Seminar, czyli debata poświęcona teatralnym grom fabularnym. Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy interesują się larpami! Wykład wygłoszą wysokiej klasy specjaliści, posiadający doświadczenie w badaniach naukowych nad tym zagadnieniem, jak i w tworzeniu ów gier.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 – co z miłośnikami książek?

Miłośnicy książek również nie mają powodów do narzekań. Wśród zaproszonych gości znajdują się największe polskie nazwiska związane ze światem fantasy. Są to, m.in.: Wegner, Kossakowska, Ziemiański, Cetnarowski, Pilipiuk, Komuda, Ćwiek czy Grzędowicz i Majka.

Jak widać Festiwal Fantastyki Pyrkon 2017 to niezwykłe miejsce, w którym absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Wybieracie się? A może macie już za sobą uczestnictwo w takim wydarzeniu? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się z nami waszymi wrażeniami!

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie tutaj.