Film Małe kobietki

Film Małe kobietki w naszym kraju pojawi się już 10 stycznia 2020 roku. Tym samym to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośniczek książki o tym samym tytule, której autorką jest Louisa May Alcott. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że powieść doczeka się ekranizacji. Wtedy jednak nie znaliśmy jeszcze daty polskiej premiery. W związku z tym dziś z przyjemnością przekazujemy wam dobre wiadomości i przypominamy, jak wygląda projekt. Na końcu podrzucamy też zwiastun filmu. Koniecznie dajcie nam znać, czy wybierzecie się do kina oraz, czy znacie tę książkę!

Film Małe kobietki

Film Małe kobietki – kilka słów o książce i filmie

Warto tutaj wspomnieć, że Louisa May Alcott stworzyła książkę pt. Małe kobietki na podstawie własnych doświadczeń. Poza tym to klasyczny już utwór, który doczekał się licznych adaptacji filmowych. I cieszy się nieprzemijającym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń.

Akcja powieści rozgrywa się w Ameryce. Są lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee.

Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu. Córki pani March, stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy, starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie. Chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca.

Na ekranach pojawią się m.in.: Emma Watson  jako Meg, Laura Dern jako Marmee March, Meryl Streep jako ciotka March, Saoirse Ronan jako Jo, Eliza Scanlen jako Beth czy Florence Pugh jako Amy. Ponadto w rolę Lauriego Laurence’a wcieli się Timothé Chalamet. Natomiast reżyserią i scenariuszem zajęła się Greta Gerwig, nominowana do Oscara za produkcję pt. Lady Bird.

Przypominamy, że film Małe kobietki w polskich kinach pojawi się już 10 stycznia 2020 roku. Wszystkie czytelniczki, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z książką, odsyłamy tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zwiastun filmu.