Małe kobietki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Małe kobietki już niebawem pojawią się w kinach. Chodzi tu oczywiście o nową adaptację słynnej powieści Louisy May Alcott. Film do kin w USA trafi 25 grudnia i już teraz krytycy filmowi i fani wróżą mu mnóstwo nominacji i nagród. Przede wszystkim, dlatego że widzowie będą mogli podziwiać w obsadzie całą plejadę gwiazd. Na ekranach pojawią się m.in.: Emma Watson  jako Meg, Laura Dern jako Marmee March, Meryl Streep jako ciotka March, Saoirse Ronan jako Jo, Eliza Scanlen jako Beth czy Florence Pugh jako Amy. Ponadto w rolę Lauriego Laurence’a wcieli się Timothé Chalamet. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialna jest Greta Gerwig. Warto tutaj również zaznaczyć, że reżyserka ma na swoim koncie nominację do Oscara za film Lady Bird.

Małe kobietki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Małe kobietki już niebawem – pierwsze zdjęcia i kilka słów o fabule

Małe kobietki

fot. Instagram littlewomenmovie

Jak łatwo się domyślić, pierwsze zdjęcia wywołały spory zachwyt i ekscytację wśród wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością oczekują nowej wersji adaptacji. Dlatego też z przyjemnością się nimi z Wami dzielimy. Poza tym, o czym opowiada sama historia? To opowieść o czterech siostrach. March. Rozsądna siedemnastolatka Meg, odważna szesnastolatka Jo, opiekuńcza i wrażliwa jedenastolatka Beth, obdarzona silnym charakterem dumna sześciolatka Amy.

Akcja powieści rozgrywa się w czasach Wojny Secesyjnej w mieście Concorde w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Pod nieobecność ojca Pascala, pastora zmobilizowanego jako kapelan w Armii Federalnej, siostry pozostają w domu z matką i wierną służącą Hanną.

Małe kobietki

fot. Instagram littlewomenmovie

Rodzina March była niegdyś bogata, jednak została zrujnowana, kiedy ojciec dziewcząt podjął próbę ratowania bankrutującej firmy swojego przyjaciela. Pomimo codziennych trosk i trudności życia w czasach wojny, dorastające dziewczęta potrafią cieszyć się i pomagać bardziej poszkodowanym niż one same.

Ponadto warto tutaj wspomnieć, że Małe kobietki należą do najpoczytniejszych powieści w dziejach literatury. Książka miała ogromny wpływ na rozwój literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Powieść, na której podstawie powstała najnowsza adaptacja, znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!