Film o Lovecrafcie

Film o Lovecrafcie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury i filmu grozy oraz horrorów. Jak się okazuje, nad najnowszym projektem współpracować będą David Benioff i D. B. Weiss. Duo, które odpowiada za stworzenie jednego z największych hitów HBO pt. Gra o tron. Ponadto produkcja zostanie oparta na powieści graficznej pt. Lovecraft autorstwa Hansa Rodionoffa. Jesteście ciekawi i chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Film o Lovecrafcie

Film o Lovecrafcie – kilka słów o produkcji i pisarzu

Album, o którym mowa, to niezwykła historia o życiu jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców literatury grozy Howarda Phillipsa Lovecrafta. Autor wpisał się już do kanonu klasyków gatunku. Ponieważ to jemu czytelnicy na całym świecie zawdzięczają mitologię związaną z Cthulhu oraz rozwój weird fiction. Poza tym Lovecraft był także prekursorem fantastyki naukowej. Pisarz był bez wątpienia także osobą wyrazistą i nieco kontrowersyjną. Ponieważ miał zdecydowane poglądy, a kulturę anglosaską uważał za najważniejszą.

Film o Lovecrafcie Mitologia, którą stworzył Lovecraft, niemal w schizofreniczny sposób opisuje, iż ludzkość to tylko małoznacząca rasa. Rasa, na którą wciąż polują przerażające, kosmiczne zagrożenia. Podstawą do stworzenia filmu stał się komiks, opowiadający o życiu tego pisarza. Autorowi udało się wyjaśnić w nim odbiorcom, skąd Howard brał pomysły na swoje książki. Szybko okazuje się, że jego inspiracją było prawdziwe życie, w którym sam spotykał potwory z innych światów.

Scenariusz do najnowszej produkcji, o której wspomnieliśmy, stworzą Phil Hay, odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak Starcie tytanów czy Szeregowiec Dolot oraz Matt Manfredi znany m.in. z tych samych produkcji. Cały projekt sfinansuje wytwórnia Warner Bros. Warto tutaj wspomnieć, że twórcy filmu David Benioff i D. B. Weiss w ostatnim czasie nie cieszyli się zbyt dobrą opinią. Musieli zmierzyć się z falą krytyki, jaka spadła na nich po finałowym sezonie Gry o tron.

Może film o Lovecrafcie to doskonała okazja, by się zrewanżować i stworzyć coś naprawdę mocnego? Jak myślicie?

Książki Howarda P. Lovecrafta znajdziecie tutaj.