Omen - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Filmowy Omen w postaci książki to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników literatury grozy. Także wielbiciele słynnego horroru, który do tej pory wywołuje gęsią skórkę u odbiorców, mają spore powody do zadowolenia. Warto bowiem wspomnieć, że nad powieścią pracował David Seltzer, czyli współtwórca filmu. Tym samym czytelnicy mogą być pewni, że będzie to równie mroczna historia, jak sam film. Jeśli zatem oglądanie tego typu produkcji nie należy do Waszych ulubionych zajęć, ale uwielbiacie książki, to doskonała propozycja właśnie dla Was. Gwarantujemy, że napięcie i poczucie grozy nie opuści Was aż do ostatnich stron.

Filmowy Omen w postaci książki – kilka słów o fabule

Film Omen powstał w 1976 i do dziś uważany jest za klasykę horroru. Reżyserem produkcji jest Richard Donner, natomiast współtwórca obrazu to właśnie David Seltzer. Teraz na podstawie własnego scenariusza stworzył powieściową wersję historii przedstawionej w filmie. Zabieg ten w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny wśród twórców. Tym samym zadowolone są obie grupy, kinomaniacy, jak i książkoholicy.

O czym opowiada zaś sama historia? Jeremy Thorn to amerykański ambasador w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Jednak kiedy ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, otrzymuje tragiczną wiadomość. Pracujący tam ksiądz informuje bohatera, że jego synek nie żyje. Jednak ma on możliwość przyjęcia dziecka kobiety, która zmarła przy porodzie. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.

Od tego wydarzenia mijają cztery lata. Podczas hucznej imprezy urodzinowej Damiena, jego niania popełnia samobójstwo. To jednak dopiero początek serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń. Thorn będzie próbował zrozumieć je wszystkie, by zapobiec kolejnym nieszczęściom.

Filmowy Omen w postaci książki znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury grozy i horrorów. Przekonajcie się sami, co udało się stworzyć Davidowi Seltzerowi, na podstawie własnego scenariusza do kultowego już filmu.