Wszyscy fani twórczości J.R.R. Tolkiena wiedzą, że Gandalf to największy obieżyświat w całym Śródziemiu. Nie istniały miejsca, w których nie był lub których nie znał czy chociażby o nich nie słyszał. W wyobraźni odbiorców ten fikcyjny kontynent, za sprawą głośnej ekranizacji Petera Jacksona, został niemal na stałe połączony z krajobrazami Nowej Zelandii. Fakt ten postanowił wykorzystać jeden z fotografów – Akhil Suhas. To za jego sprawą w internecie pojawiło się mnóstwo zdjęć, na których uroki tego wyspiarskiego kraju ukazuje z postacią Gandalfa. Tym samym pozwala on odbiorcy na wspólną wędrówkę z jednym z najpotężniejszych czarodziejów Śródziemia.

Akhil Suhas i Gandalf – niecodzienny pomysł

Akhil Suhas to 21 letni absolwent Uniwersytetu w Auckland. Tuż po zakończeniu studiów postanowił wybrać się w podróż do Nowej Zelandii. Cała wyprawa zajęła mu pół roku i w czasie jej trwania mężczyzna przemierzył ponad 15 tysięcy kilometrów! A ponieważ fascynował się fotografią, chciał uwiecznić na zdjęciach przepiękne krajobrazy owego kraju. Wtedy też zrodził się pomysł, by nadać im niecodzienny i oryginalny charakter. I bez wątpienia osiągnął swój cel. A oto jak w jednym z wywiadów dla „The Guardian” tłumaczył owy projekt:

Chciałem mieć powracający motyw na swoich zdjęciach. Z racji tego, że istnieje tak wielu fotografów zwiedzających ten kraj, uznałem, że muszę zrobić coś, co pozwoli mi się wyróżnić. Potem obejrzałem po raz piąty „Władcę Pierścieni” i nawiedził mnie właśnie ten pomysł.

Zaopatrzony w specjalny kostium wyruszył w drogę wraz z przyjacielem, również fotografem. Ale ten nie zawsze towarzyszył Akhilowi. Wtedy też mężczyzna nie wahał się prosić o pomoc spotkanych przypadkiem turystów:

Sztuka polegała na tym, aby po prostu zacząć konwersację, wyłożyć swój pomysł i zwyczajnie poprosić o przebranie się w strój!

Jak się okazuje, przez całą podróż fotograf ani razu nie spotkał się z odmową. Dzięki temu internauci mają szansę podziwiać wspaniałe zdjęcia.

Obok przedstawiamy wam kilka zdjęć autorstwa Akhila Suhasa. Robią wrażenie, prawda?

Wszystkich zainteresowanych twórczością, J.R.R. Tolkiena odsyłamy tutaj.