John Grisham jest niewątpliwym mistrzem specjalizującym się w thrillerach prawniczych. Fani na całym świecie pokochali go za mroczne, pełne napięcia i tajemnic opowieści. Zaskoczyć może was więc fakt, że tym razem pisarz postanowił nieco zmienić kierunek. Oczywiście dobra wiadomość jest taka, że autor planuje wydać nową książkę. Jakich rewelacji możecie się spodziewać? Sprawdźcie!

John Grisham i jego najnowsze plany

Jak się okazuje, Grisham tym razem postanowił stworzyć thriller, który sprawdzi się idealnie jako lektura na plażę. Wakacyjny thriller nosić będzie tytuł Wyspa Camino. Warto tutaj wspomnieć, że będzie to już 30 książka na koncie owego pisarza. Nic więc dziwnego, że w końcu zdecydował się na powiew świeżości. Najnowsza książka nie będzie miała bowiem nic wspólnego z prawniczym światem.

Czego więc może spodziewać się czytelnik po owej powieści? Jest oczywiście początek lata. Akcja rozpoczyna się od kradzieży manuskryptów F. Scotta Fitzgeralda, które złodziej planuje sprzedać za niemałą sumę na czarnym rynku. FBI stoi przed trudnym zadaniem namierzenia sprawcy. Ale nie tylko służby specjalne mają zamiar zająć się tą sprawą. Własne śledztwo rozpoczyna młody pisarz, który w krótkim czasie natrafia na znaczący trop.

Wydawca odpowiadający za dystrybucję książek Grishama zaznacza, że to bardzo interesująca pozycja z wielu przyczyn. Jedną z nich jest rzucenie sporo światła na istniejący obecnie cały rynek lektur. Dodaje on również, że Wyspa Camino to jedno z najbardziej wyjątkowych dzieł, jakie do tej pory stworzył autor.

Premiera książki w Stanach Zjednoczonych przewidywana jest na czerwiec bieżącego roku. Niestety nie znamy dokładnej daty ukazania się powieści w naszym kraju.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Johna Grishama odsyłam tutaj.