Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Gorące hity na długi weekend to książki, które warto mieć przy sobie w rozpoczynającym się, wolnym czasie. Wśród dzisiejszych propozycji absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponieważ nie zabraknie tu pozycji kryminalnych, thrillera, fantasy czy książki dla dzieci i literatury faktu. Każdy z nas wie, że relaks na łonie natury z dobrą powieścią to skuteczna forma odprężenia. A jeśli zostajecie w domy, to tym bardziej powinniście sięgnąć po coś z naszej listy. W końcu nic tak skutecznie nie odrywa od codzienności, jak wciągająca literatura. Tak więc niezależnie od tego, gdzie spędzicie nadchodzące wolne, warto mieć pod ręką dobrą książkę. W związku z tym koniecznie sprawdźcie, po co warto sięgnąć!

Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Gorące hity na długi weekend!

Obserwatorka - kup na TaniaKsiazka.pl Obserwatorka Alicja Sinicka

Doktor Arkadiusz Milski boryka się ze stratą ukochanej. Tymczasem na izbę przyjęć w jego szpitalu trafia Iza z licznymi śladami pobicia. Jak się okazuje, jest to jego przyjaciółka z dawnych lat. Już wkrótce między tym dwojgiem rodzi się uczucie, które nie miało prawa istnieć w młodości. Ale los pisze własne scenariusze i już niebawem na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Iza jest nękana dziwnymi wiadomościami z Facebooka, a pod jej drzwiami w tajemniczy sposób pojawiają się róże.

Rozgrzeszenie - kup na TaniaKsiazka.plRozgrzeszenie Yrsa Sigurdardottir

Oficer policji Huldar oraz Freyja, dziecięcy psycholog, stają po raz kolejny przed trudnym zadaniem. Na Snapchacie pojawia się filmik, gdzie przerażona nastolatka błaga o wybaczenie. Gdy ją znajdą, będzie już za późno. Wkrótce pojawia się kolejna wiadomość. Każda z ofiar okazuje się nie być niewiniątkiem, za jakie miało je otoczenie. Ale kto mógłby posunąć się do tego, by ukarać ich śmiercią? Zaczyna się wyścig z czasem, w którym stawką są życia kolejnych nastolatków.

Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl Mokradła Philippa Gregory

Alinor żyje bez męża i zna się na ziołach, budzi więc lęk i zawiść zabobonnych wieśniaków. A żyje w niełatwych czasach. Anglia, rok 1648, w kraju toczy się wojna domowa, a jej reperkusje docierają nawet na odludne mokradła południowego wybrzeża. Poza tym trwają też polowania na czarownice. W noc letniego przesilenia pod kościołem pojawia się James, młody emisariusz, który prosi Alinor o pomoc. Kobieta nie przeczuwa, jak wiele będzie kosztować ją ta znajomość.

Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.plZima czarownicy, finał serii Zimowa trylogia Katherine Arden

Wasilisa po raz kolejny musi stawić czoła magicznym wrogom. Poza tym jest jedyną nadzieją dla wszystkich mieszkańców Moskwy. Cała odpowiedzialność spoczywa na niej, a dziewczyna, choć pełna niepewności, za priorytet stawia sobie ocalenie Rusi, Morozki oraz świata magii, który bardzo szybko zajął ważne miejsce w jej sercu. Czy uzdolniona i waleczna Wasilisa uratuje swoje miasto przed zagładą? I czy zdoła uratować wszystkich tych, którzy tak bardzo na nią liczą?

Lekarz wojenny - kup na TaniaKsiazka.plLekarz wojenny. Operacja na linii frontu David Nott

Profesor David Nott przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach. Między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo. Od 2015 roku razem z małżonką Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby. W tej książce znajdziecie jego niezwykłą opowieść o trudach wojny i ekstremalnie niebezpiecznych warunkach, w których mimo to ratował wiele istnień.

Tajemnica piwnicy w bibliotece - sprawdź na TaniaKsiazka.plTajemnica piwnicy w bibliotece Magdalena Witkiewicz

Wiktor wraz z rodzicami i siostrą sprowadzili się do małego miasteczka. Dla chłopaka nie było gorszej opcji, ponieważ jego zdaniem to straszna „dziura”. W związku z tym szuka sposobów na zabicie nudy, a przede wszystkim ucieczkę z tego miejsca. Niebawem dołącza do Bandy, która zamierza odkryć tajemnicę miejskiej biblioteki. Co ukrywają bibliotekarki? I czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę?

Las na granicy światów - kup na TaniaKsiazka.plLas na granicy światów Holly Black

Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc, w których magia nieznacznie przenika do naszej rzeczywistości. Tymczasem pewna dziewczyna o imieniu Hazel, która znajduje niezwykły miecz, niezbyt dobrze pamięta, co robiła przez ostatnich pięć lat. Poza tym okazuje się, że musi czym prędzej przypomnieć sobie kilka istotnych faktów, dotyczących żelaza i marchewek. Czy zdoła? Jeśli  nie zdąży, miasteczko czeka zagłada smutniejsza niż śmierć.

Ziemiożerczyni - sprawdź na TaniaKsiazka.plZiemiożerczyni Dolores Reyes

Kiedy bohaterka tej książki była małą dziewczynką, zjadła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. To właśnie wtedy Ziemiożerczyni odkryła w sobie niezwykły dar, który wyznaczył jej życiu nową ścieżkę. A wieść o lokalnej jasnowidzce z prędkością światła roznosi się po okolicy. W związku z tym kolejni krewni zaginionych osób stają przed nią z garstką ziemi i nadzieją na poznanie prawdy. Znajdują się jednak w miejscu, gdzie niesprawiedliwość i zaniedbanie względem kobiet wypływają z każdego zakątka. Tym samym nie ma tutaj przyzwolenia na prawdę.