Serial Snowpiercer

Serial Snowpiercer zainteresuje wszystkich miłośników produkcji science fiction z mrocznym klimatem thrillera w tle. Poza tym oczywiście powody do zadowolenia mają przede wszystkim miłośnicy komiksowej serii, na której podstawie powstała produkcja. Co ciekawe, ta historia już raz doczekała się ekranizacji w postaci filmu. Było to w 2013 roku. Wtedy reżyserią zajął się sam Bong Joon-ho, Koreańczyk, odpowiedzialny za oscarową produkcję Parasite. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tą historią, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie!

Serial Snowpiercer

Serial Snowpiercer – kilka słów o fabule oraz zwiastun

Świat, jaki do tej pory znała ludzkość, przestaje istnieć. Cała Ziemia pogrążona jest w nieprzemijającej, mroźnej zimie. To śmiertelne niebezpieczeństwo, które zagraża każdej formie życia. W związku z tym garstka ludzi chroni się w eksperymentalnym pociągu, Snowpiercer, który nigdy się nie zatrzymuje. Okrążając nieustannie świat, Snowpiercer ciągnie 1001 wagonów podzielonych na klasy: bogaci jadą z przodu, a ubodzy w ogonie. To właśnie tutaj główny bohater w szybkim tempie musi nauczyć się, jak przetrwać w niekorzystnych warunkach. Poczynając od ostatnich wagonów, wędruje do lokomotywy, odkrywając sekrety pociągu. Okazuje się, że ludzie nie mają nic bardziej pilnego do zrobienia niż odtwarzanie mechanizmów rozwarstwienia społecznego. A także ucisku politycznego i kłamstw w imię ideologii.

Za produkcję i scenariusz serialu odpowiedzialny jest Kanadyjczyk, Graeme Manson, który na koncie ma sukcesy związane z takimi tytułami jak Punkt krytyczny czy Być jak Erica. Na małym ekranie występują m.in.: Jennifer Connelly jako Melanie Cavill, Daveed Diggs jako Andre Layton, Mickey Sumner jako Bess Till czy Alison Wright jako Ruth.

Serial na podstawie komiksu widzowie mogą oglądać już od 25 maja na platformie Netflix. Jak już wspomnieliśmy, to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników science fiction, połączonego z mrocznym klimatem thrillerów i sensacyjną akcją. Poniżej prezentujemy wam zwiastun produkcji. Koniecznie dajcie nam znać, czy oglądacie serial Snowpiercer.

Tymczasem tutaj znajdziecie pierwszy zeszyt komiksowej historii, której ekranizację znajdziecie na Netflix.