Ekranizacje i adaptacjeFantastykaFantasySeriale na podstawie książek

Gra o tron sezon 7 – aktorka grająca Sansę Stark zdradziła, jaki los czeka jej postać


Wokół Gry o tron narosło już tyle legend i spekulacji, że pojawienie się jakiegoś potwierdzonego newsa, jest dla fanów jak ambrozja.
Tym bardziej, że R.R. Martin często sam zaprzecza swoim słowom lub nawet mówi, że nie można mu do końca wierzyć (bo zdarza mu się np. nie dotrzymywać terminów). Jednak teraz fani mają prawdziwe szczęście (lub nieszczęście – zależy jaki macie stosunek do spoilerów), właśnie jedna z najważniejszych bohaterek serialu zrzuciła prawdziwą “spoilerową bombę”. Sprawdźcie, co powiedziała Sophie Turner podczas rozdania nagród Bafta Awards 2017 na kilka miesięcy przed premierą serialu: Gra o tron sezon 7.

Gra o tron sezon 7, czyli co będzie z Sansą?

Postać Sansy jest jedną z najbardziej ewoluujących jeżeli chodzi o adaptację Gry o tron. W książkach dziewczyna nie odgrywała aż tak ważnej roli, jak w serialu. Jest jedną z postaci, której wkład w fabułę serialową najbardziej różni się od tej książkowej. Pojawiły się spekulacje, że tegoroczny 7-sezon serialu będzie ostatnim dla Sansy. Wiedząc jak Martin lubi uśmiercać swoich bohaterów, z pewnością nie zamierzał rozczulać się nad postacią grającą drugie skrzypce w jego książkach. Jednak okazuje się, że Sansa, grana przez Sophie Turner nie tylko przeżyje pierwszy sezon, ale zagra także w kolejnym.

Właśnie zaczynają się zdjęcia do następnego X-Mena – powiedziała Sophie Turner – niedawno skończyliśmy kręcić siódmy sezon Gry o tron, w planach mam jeszcze kilka innych projektów, a potem wracamy do kręcenia sezonu ósmego.

Zemsta ma słodki smak, czyli Gra o tron sezon 7 będzie jeszcze bardziej krwawa

Te krótkie zdanie Sophie Turner rozgrzało Internet do czerwoności. A więc Sansa będzie towarzyszyła nam w tej krwawej przygodzie jeszcze przynajmniej przez sezon ósmy. Dowiedzieliśmy się także, że po ostatnich wydarzeniach w Grze o tron Sansa nabiera pazura. Poznała smak zemsty i przemocy, rzucając swojego byłego męża, Ramseya, na pożarcie psom i teraz już wie, “jak to jest”. Podobno jej brat, Jon, będzie musiał się teraz bardziej liczyć z jej zdaniem. Już nie będzie takim popychadłem i dziewczyną, która przypadkiem przetrwała. Zaczyna się era Sansy. 🙂

Sprawdźcie, co Martin mówi na temat premiery jego kolejnej książki: MARTIN NA TEMAT WICHRÓW ZIMY!

Oraz: FANI R.R. MARTINA ODKRYLI, ŻE JEDNAK JAKAŚ PUBLIKACJA AUTORA NA PEWNO UKAŻE SIĘ W TYM ROKU! 

Serial, książka? Dajcie nam cokolwiek!

Taniec ze SmokamiZ pewnością należycie do tych fanów, dla których coroczna wiosna była wielkim świętem, właśnie ze względu na premierowe odcinki nowego sezonu GoT. Kwiecień zawsze miał też zapach krwawego Westeros. Jednak w tym roku będzie inaczej. Już w lipcu 2016 roku pojawiły się doniesienia, że premiera serialu została przełożona, jak twierdzono ze względu na pogodę. Jednak teraz dzięki Sansie wiemy też, że 7-dmy sezon został już nakręcony, kiedy wiec będzie emisja?

Najnowsze informacje wskazują na czerwiec tego roku, jednak ta data nadal jest kwestią spekulacji. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego ktoś przekłada kręcenie scen do serialu ze względu na pogodę? Chodzi oczywiście o słynne “winter is coming”. Producenci serialu nie mogą kręcić w okresie, kiedy nie ma śniegu, proste. 🙂

Jeżeli czujecie, że Martin i twórcy serialu wystawiają Was na ciężką próbę, zajrzyjcie jeszcze raz do książek, które już się ukazały. Całą serię znajdziecie tutaj.

Jedną ze smutniejszych informacji dla fanów jest fakt, że nowy sezon Gry o tron będzie miał tylko 7 odcinków. Hmm, zawsze było 10, a każdy był wielkim, cotygodniowych wydarzeniem dla fanów. No cóż, oby te 7 naprawdę nas wcisnęło w fotel. 🙂