Baśnie Barda Beedle’a – taki tytuł nosi najnowsza książka Rowling, która na polskim rynku pojawi się już 16 marca 2017 roku. Jak się okazuje, postronne lektury nawiązujące do świata z głównej serii o Harrym Potterze cieszą się ogromną popularnością wśród fanów. Być może to tłumaczy ilość podobnych pozycji, które niemal szturmem zaczynają pojawiać się na polskim rynku wydawniczym.

Czym są Baśnie Barda Beedle’a?

Bez wątpienia jest to niezwykle magiczny zbiór, zawierający poruszające opowieści. Historie w nim zawarte nie tylko wzruszają, ale również bawią, przerażają i potrafią wzbudzić dreszcz grozy oraz lęk przed śmiercią. Jest to efekt ciężkiej pracy Hermiony Granger, która przełożyła owe baśnie z run antycznych. Natomiast komentarzem opatrzył je sam Albus Dumbledore. To wszystko składa się na przepiękny zbiór klasycznych baśni w nowej, pełnej blasku odsłonie.

Tom dodatkowo opatrzony jest wstępem J. K. Rowling. Czytelnicy w środku znajdą również przepiękne ilustracje stworzone przez znakomitego chorwackiego artystę – Tomislava Tomica. Gwarantujemy, że zarówno mugole jak i czarodzieje będą zachwyceni, a momentami nawet przerażeni.

Jeśli ktoś się zastanawia, po co tak właściwie ukazuje się tyle różnych książek związanych ze światem Harry’ego Pottera, to mamy odpowiedź. Okazuje się, że wpływy z tej i podobnych książek, o których pisaliśmy zostaną przekazana na rzecz fundacji charytatywnych. W ten sposób autorka wspiera organizacje udzielające pomocy dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. To dodatkowy powód, dla którego warto mieć na swojej półce książkę pt. Baśnie Barda Beedle’a.

Przypominamy, że owy tom na polskim rynku pojawi się 16 marca bieżącego roku. Znajdziecie go tutaj. Gorąco polecamy!