FantasyZapowiedzi i nowości

Harry Potter i Przeklęte Dziecko – kolejna książka J.K. Rowling

ZAP0072016J. K. Rowling przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że co rusz wydaje jakieś ciekawostki i nowinki dotyczące sławnego cyklu o Harrym Potterze. Tak jest i tym razem. Już niedługo do sprzedaży trafi książka Harry Potter i Przeklęte Dziecko. W polskich księgarniach pojawi się dokładnie 22 października bieżącego roku. Będzie się ona jednak różnić od klasycznej powieści. Harry Potter i Przeklęte Dziecko to książkowa wersja sztuki teatralnej. Inspiracją do jej stworzenia był dla J.K. Rowling fakt, że nie wszyscy fani Harry’ego Pottera mieli szansę dojechać na sztukę do Londynu. Wychodząc naprzeciw swoim czytelnikom, autorka postanowiła wydać scenariusz, aby każdy miał szansę zapoznać się z dalszymi losami młodego czarodzieja.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko opowiada o wydarzeniach, które mają miejsce 19 lat po głównej akcji z ostatniej części przygód o Harrym Potterze. Czytelnicy będą mieli szansę poznać dalsze losy bohaterów, szczególnie Harry’ego, który jest już ojcem trójki dzieci. Historia skupi się jego najmłodszym synu, Albusie, któremu to przypadło piętno rodzinnego dziedzictwa. Chłopak nie jest z tego powodu zadowolony. Jednak kiedy przyjdzie odpowiedni moment, będzie on zmuszony stanąć u boku ojca w walce przeciwko siłom mroku.

Niestety, smutną wiadomością dla fanów Harry’ego Pottera może okazać się fakt, że część pod tytułem Harry Potter i Przeklęte Dziecko nie doczeka się ekranizacji, jak miało to miejsce w przypadku jej poprzedniczek. Historia ta powstała na potrzeby sztuki teatralnej i tylko w taki sposób zostanie przedstawiona. Ale kto wie? J. K. Rowling lubi zaskakiwać fanów, może zrobi to i tym razem?

Przypominamy, że polska premiera książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko będzie miała miejsce 22 października tego roku.