ArtykułyCiekawostki o książkach

Kiedy będzie można kupić książkę „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”?

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć miała swoją premierę na polskim rynku w 2002 roku i została wydana nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Wkrótce pojawi się filmowa odsłona Fantastycznych zwierząt, a tymczasem jak dotąd nie pojawiło się wznowienie pierwszego wydania książki. Piszecie, pytacie, szukacie informacji o możliwym pojawieniu się tego tytułu na rynku. Sprawdziliśmy dla Was, kiedy książka ponownie trafi do sprzedaży i jakie inne książki okołofilmowe będą miały wkrótce premierę na polskim rynku.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – najpierw film, potem książka.

książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćZadzwoniliśmy do wydawnictwa Media Rodzina i już wiemy, że książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć pojawi się na rynku dopiero w 2017 roku. Tymczasem dla wszystkich fanów Newta Skamandera i jego niezwykłej walizki spieszymy donieść, że prawdopodobnie 21 listopada premierę będą miały dwa tytuły związane z filmem, oba wydane przez wydawnictwo Media Rodzina.

Pierwsza z książek nosi tytuł Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci. Dzięki niej poznacie wiele interesujących szczegółów dotyczących postaci występujących w filmie. Jest to tym cenniejsze, że tak naprawdę niewiele o nich wiemy. W końcu film powstał bez wcześniejszej bazy fabularnej w postaci książki. Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć jest rodzajem podręcznika, leksykonu, a nie typowej powieści. Dzięki Galerii postaci, dokładnie zapoznacie się z bohaterami, którzy pojawią się w filmie i to nie tylko z Newtem, Jacobem, Tiną i Queenie, ale również z całą gamą innych, równie fascynujących bohaterów prosto z magicznego świata Rowling. Niewątpliwie ta książka to obowiązkowy tytuł dla każdego fana nowej serii ze świata Harry’ego Pottera.

książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćDrugi tytuł, którego premiera także jest zaplanowana na 21 listopada to Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie. Tę książkę z kolei można określić jako przegląd najważniejszych wydarzeń z filmu, informacji o występujących w nim bohaterach, miejscach, które odwiedzili i wszystkich magicznych i niesamowitych momentach filmowych. Magiczny przewodnik po filmie wprowadzi Was w świat Newta Skamandera, jego niesamowitej walizki, przyjaciół i wrogów oraz magii, przede wszystkim magii. 🙂

Obie książki zostały napisane przez Michaela Kogge’a, amerykańskiego scenarzystę i autora wielu okołofilmowych tytułów. Kogge jest szczególnie znany jako autor Star Wars. Przebudzenie Mocy oraz Star Wars: Rebelianci. Droidy w tarapatach.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – książka w formie scenariusza

Wkrótce na rynku ukaże się także długo wyczekiwany scenariusz na podstawie, którego powstał film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. I znowu nie będzie to typowa książka fabularna, ale najprawdziwszy scenariusz.

Z pewnością nie będziecie już tak mocno zaskoczeni, po tym jak na rynku ukazała się już jedna książka Rowling w innej formie niż powieść. Chodzi oczywiście o skrypt sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Tutaj nie będziemy mieli do czynienia ze scenariuszem sztuki, ale filmu. Jaka będzie różnica, przekonamy się wkrótce. Oczywiście na razie scenariusz sztuki ukaże się w formie anglojęzycznej. Kiedy powstanie wersja polska, na razie nie wiadomo.

Premiera anglojęzycznej książki Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: scenariusz oryginalny) będzie miała miejsce 18 listopada 2016 roku, czyli w dniu, między innymi polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej premiery filmu.

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć byłaby doskonałym dodatkiem do filmu

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćPremiera filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zbliża się wielkimi krokami i wszystko wskazuje na to, że będzie wspaniałym wydarzeniem. Niedawno pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, którzy widzieli już film. Nie są one tak entuzjastyczne jak te, które zalały opinię publiczną po premierze sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko, ale wszystkie są pozytywne i jak najbardziej zachęcają do obejrzenia filmu.

 

Więcej informacji o filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć znajdziecie w artykułach:

 

Młody Dumbledore pojawi się w Fantastycznych zwierzętach!

oraz

Już jest! Ostatni trailer z filmu Fantastyczne zwierzęta… Dosłownie, wciska w fotel. 🙂