Prezent na Dzień Dziecka na TaniaKsiążka.pl

Właśnie swoją wydawniczą premierę miała książka Był sobie szczeniak. Ellie, wspaniała opowieść, o której na pewno napiszę kilka zdań niżej. To wydarzenie zainspirowało mnie do tego, żeby poszukać też innych propozycji, które mogłyby sprawić przyjemność miłośnikom zwierzaków, tym samym świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Dziecka. Starałam się znaleźć coś dla młodszych i nieco starszych milusińskich. Poniżej wyniki mojego researchu. 😉

Prezent na Dzień Dziecka dla młodszych miłośników zwierząt

Kocia Kicia w Arfyce Anity Głowińskiej – to jedna propozycja z serii  popularnych książek dla dzieci o przesympatycznej kotce. Maluchy uwielbiają Kicię.

Tym razem wraz z Kocią Kicią dziecko podróżuje po Afryce i poznaje zwierzęta żyjące na sawannie.

Ciekawe w tej książce jest to, że jest nie tylko do czytania. Można w niej rysować!

Rok w lesie Emilii Dziubak to jedna z książek wchodzących w skład serii Rok w…

To pięknie ilustrowana przez autorkę książka, która poza artystycznymi i rozrywkowymi walorami przede wszystkim uczy.

Znajduje się w niej 12 rozkładówek przyporządkowanych kolejnym miesiącom w roku. Autorka prezentuje w nich życie mieszkańców lasu, zależne od pory dnia, roku i pogody.

Poza wstępem, cała książka to ilustracje bez odrobiny tekstu. Dziecko może samo układać historie ze zwierzęcymi bohaterami.

Książkowy prezent na Dzień Dziecka dla nieco starszych

 

Był sobie szczeniak. Ellie Bruce’a Camerona to książka, o której wspomniałam na początku tekstu. Cameron jest też autorem bestsellerowej powieści Był sobie pies.

Tytułowa bohaterka to przesympatyczna suczka, którą od małego trenowano na psa ratownika. To bohaterka, która znajduje i ratuje ludzi.

Opiekunowie Ellie są samotni i zagubieni. Rezolutny piesek musi wykorzystać wszystkie umiejętności, żeby im pomóc.

Książka jest pełna uroczych ilustracji.

 

Pax Sary Pennypacker jest światowym bestsellerem. Powieścią zaczytują się dzieci, młodzież i dorośli. Chłopiec, po śmierci matki znajduje w lesie liska, tytułowego Paxa, którego postanawia udomowić. Zwierzak szybko staje się najbliższym przyjacielem chłopca.

To niezwykła i mądra opowieść o przyjaźni i tęsknocie.

Dzieciaki, które kochają wszystkie zwierzęta, nawet te wymyślone, może zainteresować książka:

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć J. K. Rowling, ekspertki od krainy magii i świata Harrego Pottera. Ta książka to wyjątkowy podręcznik, z którego można dowiedzieć się wszystkiego o fantastycznych zwierzętach zamieszkujących świat czarodziejów.

Fikcyjnym autorem podręcznika jest Newt Skamander. Na podstawie książki powstał film o tym samym tytule.

Książka jest pełna uroczych ilustracji.

Z moich propozycji prezentów na Dzień Dziecka dla miłośników zwierzaków to wszystko. Jeżeli czujecie niedosyt, to TaniaKsiążka.pl w jednym miejscu umieściła propozycje prezentów (nie tylko książkowych) dla większych i mniejszych dzieci. Wśród wielu propozycji znajdziecie m.in.: gry planszowe, zabawki, klocki i wiele innych. Kupicie je, jak zawsze w promocyjnych cenach. 🙂

Wszystkie propozycje są tutaj.