Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.pl

Wiemy o tym, że ilu czytelników, tyle czytelniczych upodobań. Dlatego tak trudno jest wybrać prezent dla mola książkowego. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zadanie pytania o to, jaką książkę dana osoba chciałaby dostać po choinkę. Jednak przyznajcie sami, że taka opcja pozbawia obdarowanego tego specyficznego momentu zaskoczenia, który tak wielu z nas uwielbia.

Jeżeli wiemy, jakie książki uwielbia ten wyjątkowy ktoś, to mamy ułatwione zadanie. Jeżeli nie, to warto zrobić mały wywiad, żeby dowiedzieć się tego, ku jakiemu nurtowi literackiemu powinniśmy się skłonić. Na naszym blogu publikujemy sporo tematycznych zestawień, dzięki którym z pewnością znajdziecie odpowiedni tytuł. Wszystkie nasze zestawienia znajdziecie w tym miejscu.

Tymczasem ja dziś mam dla Was garść nowszych książek, które będą świetnym prezentem po choinkę dla czytelnika, który ceni literaturę piękną.

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej

Ucho Igielne Wiesława Myśliwskiego Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.pl

To najnowsza książka dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody Nike. Wiesław Myśliwski snuje nastrojową opowieść o przemijaniu. To historia napisana wspomnieniami bohatera-narratora. Pisarz w Uchu Igielnym nie tyle zestawia młodość ze starością, ile je konfrontuje.

Książkę Ucho Igielne Wiesława Myśliwskiego możecie znaleźć tutaj.

Recenzja książki Ucho Igielne

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.plPoetka i książę – Manuela Gretkowska o Osieckiej i Giedroyciu

Manuela Gretkowska w charakterystycznym dla siebie stylu opowiada Czytelnikowi o uczuciu, które połączyło młodą poetką Agnieszkę Osiecką z dojrzałym redaktorem Kultury Paryskiej, Jerzym Giedroyciem. Warto też zwrócić uwagę na to, że pisarka materiał do swojej powieści zaczerpnęła z osobistych dokumentów Osieckiej.

Jestem pewna, że ta książka będzie ciekawym prezentem nie tylko dla miłośników Gretkowskiej, ale też dla tych Czytelników, którzy cenią twórczość Osieckiej i dla tych, których interesuje Giedroyć. Poetkę i księcia znajdziecie w tym miejscu.

Recenzja książki Poetka i książę

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.plKrólestwo – Szczepan Twardoch i kontynuacja bestsellerowego Króla

W Królu Twardoch nakreślił obraz przedwojennej Warszawy i jej bandyckiego środowiska. Z kolei fabuła Królestwa ma miejsce po wielu latach. Autor ponownie wraca do swoich bohaterów i nakreśla ich nowe dylematy.

Królestwo może być świetną książką pod choinkę dla tych Czytelników, którzy zachwycili się Królem. Najnowszą książkę Szczepana Twardocha znajdziecie tutaj.

 

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.pl

Nikt nie idzie – nowa książka Jakuba Małeckiego

Cały urok prozy Małeckiego tkwi w prostocie opowieści i jednocześnie pogłębionej psychologii. Tym razem Czytelnik śledzi losy Olgi. To kobieta, która jest taka, jak wszyscy. Dostosowała się do rzeczywistości, ale nie jest w niej szczęśliwa.

Powieść Nikt nie idzie znajdziecie w tym miejscu.

Ten Kraj – Anna Arno pisze o Polsce, jak nikt wcześniej

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.plPisarka w swojej prozie ucieka od idealizacji i jednocześnie od ironizowania. Jednocześnie opisuje z poetyckim wyczuciem i  jest w pełni świadoma jego niedoskonałości. Przeplata symbole ze światem rzeczywistym.

Opowieść o Tym kraju Anny Arno znajdziecie tutaj.

 

Manhattan Beach, pierwsza od siedmiu lat książka Jennifer Egan

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.plOd wydania poprzedniej książki Jennifer Egan – Zanim dopadnie nas czas – za którą dostała Nagrodę Pulitzera, minęło siedem lat. Manhattan Beach to książka o Nowym Jorku i Nowojorczykach lat 30. i 40 – to czasy wielkiego kryzysu, później – gwałtownego rozwoju przemysłu wojennego. To przemiany widziane oczami głównych bohaterów, mające ogromny wpływ na ich życie.

Jeżeli poszukujecie ciekawych, epickich historii, to nowojorską powieść Jennifer Egan znajdziecie tutaj.

Recenzja książki Manhattan Beach

Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.plLincoln w Bardo George’a Saundera – Man Booker Prize 2017 

To powieść eksperymentalna, więc zachwyci tych Czyteników, którzy doceniają nie tylko treść, ale też formę. Lincoln w Bardo jest skonstruowana nowatorsko. Saunders umiejętnie miesza ze sobą gatunki i bawi się konwencją. Jednocześnie dzięki temu osiąga bardzo ciekawy efekt fabularny.

Ta niezwykła opowieść o cierpieniu, o życiu po śmierci jest w tym miejscu.

Recenzja książki Lincoln w Bardo

Śmierć Komandora – dwuczęściowa powieść Murakamiego Książki pod choinkę dla miłośnika literatury pięknej. Znajdziesz je w TaniaKsiazka.pl

Na tę powieść też czekaliśmy długo. Widziałam opinie, że to najlepsza powieść Murakamiego. To opowieść o malarzu w średnim wieku, który po rozstaniu z żoną, chce wieść życie, które wypełni tworzeniem obrazów. Toteż dom, do którego się wprowadza staje się dla niego miejscem przemiany, a Czytelnik tę przemianę śledzi.

Realistyczna narracja stopniowo zaczyna się przeplatać z wątkami surrealistycznymi…

Oba tomy Śmierci Komandora znajdziecie tutaj.

Starałam się wybrać dla Was książki polskich i obcych autorów, na które warto zwrócić uwagę. A może znacie inne tytuły, które też zachwycą miłośników literatury pięknej?

Jeżeli poszukujecie książkowych (i nie tylko książkowych) prezentów dla książkoholików, to polecam Wam zajrzeć w jeszcze jedno miejsce. W naszej ulubionej księgarni TaniaKsiazka.pl znajdziecie mnóstwo pomysłów pogrupowanych w ciekawe bloki tematyczne. Jestem pewna, że w tym miejscu znajdziecie coś odpowiedniego

Najlepsze prezenty na święta w TaniaKsiazka.pl