Wyhoduj sobie drzewo

Wyhoduj sobie drzewo to pozycja nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Pomaga zdobyć wiedzę z zakresu ogrodnictwa i botaniki oraz kreatywnie przelać ją na papier.

Instrukcja obsługi Wyhoduj sobie drzewo

Wyhoduj sobie drzewo to pozycja odpowiednia zarówno dla dziecka w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym, dla chłopca i dziewczynki. W tytułowej hodowli pomaga Duszek. Prowadzi on Czytelnika przez 59 kroków, w których Twoje dziecko daje teoretyczny początek nowemu, zielonemu życiu. Na kolejnych stronach nadaje mu nazwę, zasadza, pomaga kiełkować, zapuszczać korzenie. Dziecko obserwuje swoją sadzonkę w obliczu różnych zjawisk pogodowych i czeka aż wyrośnie z niego dojrzałe drzewo. Do poszukiwania wiedzy mogą czasami przydać się rodzice. Dziecko, od początku do końca angażuje się w kreatywną zabawę hodowli drzewa od ziarenka po jego wysoką koronę.

Zadania Duszka są napisane prostym językiem i dużą czcionką. Każde dwie strony to kolejny krok: zadanie i miejsce na twórczy rysunek dziecka. Na końcu dziecko znajdzie dyplom do wycięcia z podpisem drzewa, Duszka i miejscem na własną sygnaturę. Książeczka kończy się tabliczką: „Szanuj zieleń” oraz podziękowaniami za głaskanie, rysowanie i opiekę nad drzewem. W książce kolorowa jest tylko okładka. Reszta kolorów zależy od pomysłów dziecka.

Nauka płynąca z Wyhoduj sobie drzewo

W naszym domu książeczka Roberta Trojanowskiego Wyhoduj sobie drzewo, sprawdziła się najbardziej w okresie wakacyjnym, w przerwach od aktywności fizycznych. Myślę, że po takiej artystycznej lekturze, można zasadzić z dzieckiem prawdziwe drzewo w ogródku, albo w wyznaczonym do tego tajemnym miejscu. Teraz, drogi Czytelniku, masz pewność, że Twoja pociecha już wie, co dzieje się pod powierzchnią ziemi. Może już spokojnie i cierpliwie czekać na efekty zalesiania naszej planety.

Zadania w książeczce uczą tego, jak dbać o rośliny, jak ich nie krzywdzić i tego, co dzieje się z nimi przy różnej pogodzie. Pokazują jak rośliny zmieniają się w trakcie dojrzewania oraz przy różnych porach roku. Książka wyjaśnia i podpowiada, co może powstać z drzewa po jego ścięciu. Autor kładzie duży nacisk na poruszenie ważnych aspektów ekologii i życia w zgodzie z naturą. Przytacza nieco historii i pokazuje ogrom zniszczeń zieleni na świecie.

Książka jest edukacyjna i kreatywna. Dużym plusem jest jej różnorodność. Forma tej niesamowitej kolorowanki jest lekka i przystępna dla dzieci. Zawiera zadania, które są ciekawą przerwą od tytułowej hodowli drzewa.

Przykłady uzupełnienia książki Wyhoduj sobie drzewo

Wyhoduj swoje drzewo Wyhoduj swoje drzewo Wyhoduj swoje drzewo

Powyższe przykłady pochodzą z naszego osobistego egzemplarza. Jego uzupełnianie ewidentnie sprawiło mojej ośmioletniej córce radość. Nie uzupełniała książeczki codziennie, ale jeśli już do niej zasiadała to z dużym zapałem.

Książka jest idealnym prezentem na urodziny, na Dzień Dziecka, Mikołajki, pod choinkę i bez żadnej okazji. Uczy kreatywności, troski o naszą planetę i wiedzy na temat roślin. Polecam ją każdemu rodzicowi, cioci, wujkowi, chrzestnym i dziadkom, wszystkich wesołych i ciekawych świata pociech.

Jeśli ta tematyka Cię zainteresowała Wyhoduj sobie drzewo znajdziesz tutaj.

Ocena Anny
 • 7.4/10
  Jak mocno książka wciągnęła moje dziecko? - 7.4/10
 • 8.5/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8.5/10
 • 8.8/10
  Czy warto tę książkę kupić dziecku na prezent? - 8.8/10
 • 9.6/10
  Czy książka jest łatwa w czytaniu i posiada walory edukacyjne? - 9.6/10
8.6/10

Fragment recenzji

Książka jest idealnym prezentem na urodziny, na Dzień Dziecka, Mikołajki, pod choinkę i bez żadnej okazji. Uczy kreatywności, troski o naszą planetę i wiedzy na temat roślin. Polecam ją każdemu rodzicowi, cioci, wujkowi, chrzestnym i dziadkom wesołych pociech.