Ksiązki dla graczy. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Książki dla graczy to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników gier na konsolę czy komputer. Jeśli uwielbiacie spędzać wolny czas właśnie w ten sposób, koniecznie sprawdźcie, co dziś dla Was przygotowaliśmy. Ponadto poniższe propozycje sprawdzą się świetnie także w roli prezentów świątecznych. Tym samym, jeśli mieszkacie pod jednym dachem z miłośnikiem gier wideo, albo ktoś z bliskich lub przyjaciół interesuje się tym tematem, koniecznie zerknijcie na te tytuły. Gwarantujemy, że zainteresują one każdego prawdziwego fana gier i sprawią mu ogromną radość. Nie zwlekajcie dłużej i zobaczcie, co dla Was mamy!

Książki dla graczy, które sprawdzą się jako prezent!

Krew, pot i piksele

Książki dla graczy. Krew, pot i piksele - kup na TaniaKsiazka.pl

Tworzenie gier komputerowych w dzisiejszych czasach jest często bardziej fascynujące niż sam efekt końcowy. Jason Schreier zabierze was w niezwykłą podróż za kulisy przemysłu gier wideo. Tutaj twórcą może być zespół 600 przepracowanych geeków lub jeden geniusz. W związku z tym opisuje artystyczne wyzwania stojące przed producentami, techniczne bariery, żądania graczy i pracę przypominającą robotę w korporacji. Z tych powodów autor dochodzi do wniosku, że każda z gier jest swoistym cudem. To podróż do istnego piekła, jakim jest świat twórców gier, a jednocześnie hołd dla wszystkich tych, którzy próbują sprostać niebotycznym oczekiwaniom otoczenia. I stworzyć najlepszą grę, jaką tylko można sobie wyobrazić.

Jesteście ciekawi, jak powstały takie tytuły jak: Pillars of Eternity, Diablo III, Dragon Age: Inkwizycja czy Wiedźmin 3? W tej książce znajdziecie na to odpowiedź.

Wojny konsolowe

Książki dla graczy. Wojny konsolowe - zobacz na TaniaKsiazka.plPonad dwieście wywiadów i materiałów prasowych zostało wykorzystanych do stworzenia tego obrazu korporacyjnego thrillera. Rozmowy byłych pracowników tych koncernów rzucają ciekawe, a wręcz przerażające światło na produkcję i dystrybucję, tak dobrze nam znanych konsol. Tym samym nie zabraknie tu ukazania prawdziwie ciemnej strony koncernów.

W 1990 roku na rynku gier dominowało jeszcze Nintendo, Sega natomiast słabła z dnia na dzień. Jednak do czasu. W progach firmy pojawia się Tom Kalinske, znany z tego, że potrafił wygrywać walki, które od początku były skazane na porażkę. Mimo to kompletnie nie znał się na branży związanej z konsolami. Jego zadanie jest jasno sprecyzowane. Ma pokonać Nintendo, czyli największego wroga w świecie elektronicznej rozrywki. Tom, który odpowiedzialny był za triumf takich marek jak Hot Wheels i Barbie wkracza na kompletnie nieznany grunt. Jednak dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom mobilizuje zespół Segi do utworzenia wartego kilkadziesiąt milionów interesu.  W związku z tym w tej książce nie zabraknie ujawnienia spięć między japońskimi i amerykańskimi koncernami. Ponadto pojawią się liczne intrygi, zaskakujące sojusze i bolesne zdrady.

Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji

Książki dla graczy. Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji - kup na TaniaKsiazka.plZestaw dostępny w eleganckim pudełku spodoba się każdemu graczowi. Znajdują się w nim trzy podręczniki pełne interesujących wskazówek z dziedziny kreatywności. Książki zawierają w sobie informacje na temat tworzenia niesamowitych budowli. Ponadto znajdziecie tu również modele (bałwan oraz żelazny golem) oraz plakat do powieszenia.

Minecraft to fascynująca gra, ciesząca się popularnością na całym świecie. Twórcą gry jest Markus Persson, natomiast za jej rozwój odpowiada studio Mojang AB. Fani zabawy wiedzą doskonale, że w Minecraft nie ma żadnych ograniczeń. W otwartym świecie można budować i niszczyć obiekty, zbierać surowce czy wytwarzać różne przedmioty. Tym samym ta propozycja przypadnie do gustu wszystkim fanom trybu kreatywnego.

World of Warcraft: Cisza przed burząCisza przed burzą - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To nie lada gratka dla wszystkich fanów gry World of Warcraft: Battle for Azeroth. Książka stanowi prolog fabularny, który opowiada o szczegółach zbliżającego się konfliktu. Tym samym to wciągająca powieść, ukazująca początki trwającego konfliktu – jego genezę i nastroje, jakie panowały między przeciwnymi siłami. Każdy gracz z pewnością chętnie dowie się czegoś więcej na temat ulubionej gry. Czytelnik, który chciałby sięgnąć po dobrą powieść fantastyczną, również znajdzie tutaj coś dla siebie! Sprawdźcie, jak rozpoczął się konflikt między Hordą a Przymierzem.

Indie games. Podręcznik niezależnego twórcy gier

Książki dla graczy. Indie games - kup na TaniaKsiazka.plMarzycie o stworzeniu własnej gry? Chcecie rozpocząć karierę w branży gier wideo? Zacznijcie od pierwszego w Polsce podręcznika, skierowanego do osób, które chcą poznać tajniki pracy niezależnego studia developerskiego. Poradnik w przystępny sposób opisuje przede wszystkim wszystkie etapy prowadzenia projektów indie game. Od zbierania funduszy, poprzez produkcję, marketing, aż po procesy wydawnicze i kanały dystrybucji. W związku z tym książka zawiera przykłady najciekawszych projektów gamingowych oraz wywiady z przedstawicielami niezależnych devteamów. Doświadczeni twórcy zdradzą wam sekrety swoich projektów i udzielają rad, jak uniknąć typowych błędów początkującego developera.

Może znacie jeszcze inne książki, które mogą spodobać się graczom, a tym samym stać się świetnym prezentem pod choinkę? Jeżeli szukacie innych pomysłów na upominki pod choinkę, to odsyłam Was w to miejsce, bo znajdziecie w nim mnóstwo tematycznych podpowiedzi.