Mój wieloryb. Dostępny w TaniaKsiążka.pl

Mój wieloryb to książka dla dzieci, którą wyszła spod pędzla i pióra reżysera animacji, ilustratora Benjiego Daviesa. W polskim przekładzie autorstwa Małgorzaty Pietrzyk książka została wydana przez Wydawnictwo Znak, można ją kupić już od 22 maja 2018.

Mój wieloryb – o czym jest książka?

Książka opowiada o małym chłopcu o imieniu Noi i niezwykłej przyjaźni.

Noi razem z tatą mieszka nad morzem. Jest dość samotny, bo jego tato każdego ranka wyrusza na połów i wraca dopiero wieczorem. Chłopcu towarzystwa dotrzymuje 6 mieszkających razem z nimi kotów.

Pewnego dnia podczas spaceru chłopiec znajduje na plaży małego, ledwo żywego wieloryba. Wie, że morze podczas burzy wyrzuciło go na brzeg.  Żeby pomóc wielorybowi,  Noi szybko zabiera do go do domu i umieszcza w wannie, bo wie o tym, że wieloryby potrzebują wody.

Obecność nowego przyjaciela w domu Noi trzyma w tajemnicy przed tatą. Nie chce go rozzłościć i boi się rozstania z małym wielorybem. Wiadomo, że gościa takich rozmiarów nie sposób długo ukrywać. Tata chłopca szybko się dowiaduje o nowym lokatorze. Jednak nie złości się, bo rozumie, jak bardzo samotny jest chłopiec.

Dla dobra wieloryba Noi razem z tatą wypuszcza go do morza. Chłopiec wie, że tak trzeba, jednak rozstanie nie przychodzi mu łatwo. Oczywiście, po jakimś czasie Noi, który zaczyna więcej czasu spędzać z tatą, spotka swojego przyjaciela. Okaże się, że mały wieloryb jest szczęśliwi i odnalazł rodzinę.

Mój wieloryb – dlaczego warto książkę kupić dziecku?

Mój wieloryb to piękna historia o potrzebie przyjaźni, która uczy tego, że dla dobra przyjaciela, czasami trzeba poświęcić swój komfort. To ważna opowieść o pomaganiu i empatii. Na pewno będzie idealna dla przedszkolaka.

Dzieci (jestem pewna, że dorośli też) zachwycą się ilustracjami Benjiego Daviesa, które są przepiękne, kolorowe i czytelne. Są dopowiedzeniem historii chłopca. Książka jest mądra i piękna. Mojemu dwulatkowi najbardziej podobały się ilustracje i koty. 😉 Ja doceniam opowiedzianą w Moim wielorybie historię. Na pewno będziemy sięgać po tę książkę.

Książkę Mój wieloryb można kupić tutaj.

Ocena Anety
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam ilustracje? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Mój wieloryb to piękna historia o potrzebie przyjaźni, która uczy tego, że dla dobra przyjaciela, czasami trzeba poświęcić swój komfort. To ważna opowieść o pomaganiu i empatii. Na pewno będzie idealna dla przedszkolaka. Dzieci (jestem pewna, że dorośli też) zachwycą się ilustracjami Benjiego Daviesa, które są przepiękne, kolorowe i czytelne. Są dopowiedzeniem historii chłopca.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)