Bardzo głodna gąsienica - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Bardzo głodna gąsienica - zobacz na TaniaKsiazka.plBardzo głodna gąsienica ma już 50 lat! Dacie wiarę? Mimo upływu lat i przybywających książek dla dzieci ta historia wciąż jest jedną z popularniejszych wśród młodszych czytelników. Dlaczego rodzice tak chętnie po nią sięgają i chcą, aby ich pociechy poznały tę kultową już bajkę? O tym przekonacie się, czytając dalej! Poza tym warto tutaj wspomnieć, że z okazji okrągłej rocznicy, wydawnictwo Tatarak przygotowało niemałą niespodziankę wszystkim fanom tej opowieści. Tym samym już 21 marca 2019 roku na polskim rynku pojawi się całkiem nowe, powiększone wydanie Bardzo głodnej gąsienicy! Ale to nie koniec fantastycznych wieści, jakie dla Was przygotowaliśmy. Koniecznie czytajcie dalej!

Bardzo głodna gąsienica – na czym polega jej fenomen?

Bardzo głodna gąsienica to książka przeznaczona dla dzieci do 2 roku życia. Dlatego też czytelnicy znajdą w niej niewiele tekstu, za to mnóstwo wielobarwnych ilustracji, prezentujących przygody słynnej gąsienicy. Gąsienicy o niezaspokojonym głodzie. Tym samym każda kolejna strona to przykład zjedzonego przez bohaterkę posiłku. Co zatem wyróżnia tę pozycję? Otóż jej kartki są różnej wielkości i mają dziurki, które pokazują, jak owad przechodził przez swoje posiłki. Dzięki temu dzieci mogą przeplatać przez nie kawałek sznurka czy wstążki, które mogą imitować bohaterkę. W dziurkach zmieści się nawet niewielka figurka gąsienicy! Poza tym tak skonstruowana książka pozwala nie tylko pobudzić wyobraźnię i kreatywność malucha, ale również uczy. Dzieci poznają tu nazwy kolorów, dni tygodnia, liczby czy nazwy owoców i innych pokarmów.

Książka stała się też inspiracją dla wielu rodziców oraz nauczycieli, którzy wyszli poza schemat samej książki. Przygotowano na jej podstawie mnóstwo scenariuszy lekcji do przedszkoli. Powstały też zabawki czy książeczki sensoryczne.

Bardzo głodna gąsienica – nowe wydanie i kilka słów od autora!

Prezentowany dziś tytuł to bez wątpienia już klasyka gatunku. Tę książkę dla dzieci przetłumaczono na ponad 47 języków i sprzedano 29-milionowym nakładzie. Takie liczby robią wrażenie, prawda? Nic więc dziwnego, że z okazji 50. urodzin zdecydowano się na nową, powiększoną wersję tak uwielbianej historii. Co więcej, sam autor Eric Carle postanowił wygłosić kilka słów w związku z tak podniosłym wydarzeniem. Poza tym warto także wspomnieć, że sam artysta kończy w tym roku 90 lat! Tym samym ma on podwójne powody do świętowania.

Przypominamy, że nowe wydanie Bardzo głodnej gąsienicy będzie dostępne od 21 marca 2019 roku. Książkę znajdziecie tutaj. Poniżej zaś prezentujemy Wam wypowiedź samego autora na temat wspomnianego tytułu!