O, choroba! Książka-cegiełka z Agory O, choroba!

Są takie tematy, których podjęcie wymaga bardzo dużego wyczucia i delikatności. A jeśli ma się go przedstawić dzieciom – dodatkowo potrzebna jest jeszcze duża dawka pomysłowości. Bo jak np. napisać książkę dla najmłodszych o tak ciężkiej chorobie, jak nowotwór? Twórcy publikacji O, choroba! swoim dziełem odpowiadają na to pytanie: „normalnie”. Autorowi tekstu Bogusiowi Janiszewskiemu i ilustratorowi Maxowi Skorwiderowi udało się stworzyć książkę o raku, która jest lekka, empatyczna i merytoryczna. Warto zaznaczyć, że Wydawnictwo Agora sprzedaję tę książkę w formie cegiełki niosącej pomoc. Dochód z jej sprzedaży trafi bowiem do Fundacji Iskierka, której podopiecznymi są dzieci cierpiące na chorobę nowotworową, a także ich rodziny.

O, choroba! Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

O, choroba! Książka-cegiełka z Agory

Czy można czytać książkę dla dzieci i jednocześnie pomagać potrzebującym i poszkodowanym przez los? Jak najbardziej! Wydawnictwo Agora wspólnie z mistrzami tłumaczenia świata najmłodszym czytelnikom – Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skowiderem – stworzyło książkę-cegiełkę pt. O, choroba!. Książka ta w przystępny i niesamowicie angażujący sposób tłumaczy dzieciom trudne zagadnienie, jakim jest choroba nowotworowa. Treść powstawała przy współpracy ze specjalistami: psychologami i lekarzami, a także samymi pacjentami, będącymi w trakcie leczenia. Ta charytatywna publikacja ma za zadanie nie tylko pogłębiać wiedzę wśród najmłodszych na temat raka, ale także realnie wesprzeć cierpiące z jego powodu dzieci, jak również całe rodziny, które wspierają małych pacjentów.

O, choroba! zdecydowanie łamie tabu. Mówi o tym, o czym mówić trudno lub się mówić nie chce. To, co jest jej ogromną wartością, to fakt, że pomaga małym chorym, ich rodzicom innym bliskim przepracować ciężkie emocje, które pojawiają się w chwili diagnozy, by potem towarzyszyć nieustannie w trakcie leczenia. Choć brzmi to przygnębiająco, książka wcale taka nie jest. Jest bardzo przystępna, lekka, momentami zabawna i wciąga jak niejedna powieść przygodowa. Najważniejsze jednak, że daje nadzieję i sprawia, że maleje strach, który wiernie towarzyszy nowotworom.

Główną bohaterką książki jest dwunastoletnia Adela, która ma brata Olka, psa Pusię, a jej pasją jest taniec. I jej życie byłoby naprawdę wspaniałe, gdyby nie to, że pewnego dnia pojawia się u niej przedziwna starsza Pani. Na imię jej Choroba. Przez nią dziewczynka traci siły, nie smakuje jej kakao, aż w końcu po serii badań słyszy diagnozie, w której wybrzmiewa okropne słowo na R.

***

Dochód ze sprzedaży książki O, choroba!, którą możesz zamówić już teraz w tym miejscu, wspiera działania Fundacji Iskierka, która opiekuje się dziećmi z chorobą nowotworową i ich rodzinami.

Partnerami akcji charytatywnej są: Voxel, SorDrew, Amgen, AnBud, Software House, Exorigo Upos. Ambasadorami zostali natomiast dr Katarzyna Kasia oraz Jarosław Boberek.

Czytaj także: