Basia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Basia, seria o rezolutnej bohaterce, którą pokochało wielu nieco młodszych czytelników, doczeka się kolejnej kinowej odsłony! To z pewnością doskonała wiadomość nie tylko dla czytelników, ale także rodziców. Oczywiście, jako typowi książkoholicy, polecamy najpierw zapoznać się z książkową wersją. Nie mamy jednak wątpliwości, że po obejrzeniu filmu może być łatwiej nakłonić pociechę do sięgnięcia po literaturę. Tak czy inaczej, cel jest wciąż słuszny. W końcu każda metoda jest dobra, by zainteresować dzieci książką. Tym samym powody do zadowolenia mają nie tylko prawdziwi fani książkowej serii o Basi, ale także młodsi widzowie, którzy uwielbiają wypady do kina. Nowa filmowa odsłona przygód bohaterki pojawi się już 5 kwietnia 2019 roku. Warto tutaj wspomnieć, że podobne produkcje, oparte na książkowych historiach, pojawiają się już od 2016 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Basia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Basia – kilka słów o serii i zapowiedź filmu

O czym opowiada prezentowana dziś seria? To historie z życia małej dziewczynki, która każdą przeszkodę, jaką napotyka na swej drodze, jest w stanie zamienić w niezapomnianą przygodę. Basia ma pięć lat i z pozoru zwyczajne życie. Trudno się jednak z nią nudzić, ponieważ nieustannie wpada na świetne pomysły. Tym samym jej przygody stale zaskakują. O dziewczynce trudno powiedzieć, by była dzieckiem idealnym. Ponieważ ma swój charakterek, który nadaje jej jeszcze więcej oryginalności. Basia mieszka z rodzicami i rodzeństwem, a towarzyszą jej także żółw Kajetan i pluszowy Misiek Zdzisiek. Jak w przypadku każdego pięciolatka, również Basi nie omijają problemy. Dziewczynka jednak nigdy nie traci optymizmu i stara się je zamienić w coś niezwykle fascynującego.

Autorkami serii o Basi są Zofia Stanecka i Marianna Oklejak. Pierwsza z nich to pisarka tworząca literaturę dla dzieci. Druga natomiast to ilustratorka książek dla dzieci. Obie mają na koncie mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją pracę.

Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić Was do zapoznania się ze wspomnianą serią. Książki o przygodach Basi znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy Wasze maluchy znają tę bohaterkę! Poniżej zaś prezentujemy zapowiedź najnowszej, filmowej odsłony przygód dziewczynki: