Bestsellery i zestawieniaNew AdultRomanse

Colleen Hoover wybrała najlepsze tytuły spośród… własnych książek – część 2 :)

Colleen Hoover uszeregowała swoje książki zaczynając od tych ulubionych. Poznajcie 5 książek, z których pisarka jest najbardziej dumna.

5. Colleen Hoover książki – Hopeless

Colleen Hoover książki - HopelessMimo, iż wiele osób najbardziej kojarzy Hoover jako autorkę Never Never lub Ugly Love, to tak naprawde właśnie Hopeless uczyniła Hoover sławną. To niezwykła, przepiękna i bardzo zmysłowa historia dwojga ludzi, których łączy tragiczna przeszłość. Poznają się jako nastolatkowie, chociaż w rzeczywistości spotkali się już wcześniej. Odkrywanie tej prawdy, przeplatane z niezwykle silną i ekscytującą wzajemną fascynacją niegrzecznej dziewczyny do równie buntowniczego Deana Holdera, będzie dla każdego cudowną podróżą.

4. Colleen Hoover książki – Losing Hope

Najpierw było Hopeless, potem było Losing Hope. Jednak z jakiegoś powodu Colleen uznała, że Losing Hope jest bliższa jej sercu. Druga część serii to tak naprawdę historia Hopeless z perspektywy Deana Holdera. Jednak znajdujemy tutaj coś więcej, niż odzwierciedlenie tej samej opowieści z punktu widzenia męskiego bohatera. Wiele osób podkreśla, że to jest JEGO historia. Poznajemy duszę Holdera, jego myśli, jego marzenia, jego demony i tęsknoty. To jedna z najpiękniejszych książek Hoover, a niektórzy określają ją jednym słowem: perfect.

3. Colleen Hoover książki – Pułapka uczuć

Pułapka uczućJedna z najlepszych książek Hoover, z oceną 4,3/164 tys. na GoodReads.com. Opowiada historię Layken, którą dotknęła rodzinna tragedia. Dziewczyna po śmierci ojca przeprowadza się z rodziną do innego miasta, żeby zacząć wszystko od nowa. Poznaje swojego najbliższego sąsiada, który szybko wpada jej w oko. Romans wisi w powietrzu, ale nagle okazuje się, że młodzi ludzie staną niedługo po dwóch różnych stronach barykady, gdzie ich związek nie będzie mile widziany. Ta historia jest nie tylko niezwykle zmysłowa, pełna miłosnych zakrętów i równie ekscytujących “podchodów”, ale także pełna humoru i życiowej mądrości.

2. Colleen Hoover książki – Maybe Someday

Maybe Someday to nie tylko przepiękna opowieść o miłości, o której Hoover potrafi opowiadać jak mało kto. To także opowieść o muzyce, jej pięknie i o tym jak potrafi budować delikatne nici między ludźmi. Maybe Someday to książka, którą Hoover wymieniła jako drugi najlepszy tytuł w swojej karierze. Książka zajęła także drugie miejsce w głosowaniu fanów GoodReads Choice Awards 2014.

1. Colleen Hoover książki – It Ends With Us

 It Ends With UsIt Ends With Us to najnowsza książka Hoover, która nie ukazała się jeszcze na polskim rynku. Jednak z pewnością także polscy czytelnicy będą mieli okazję poznać historię Lily i dwóch mężczyzn, którzy wywrócili jej świat do góry nogami. Tą książkę Hoover wskazała jako najlepszą w swoim dorobku, być może dlatego, że jest to dla niej niezwykle osobista historia. Uważa się, że właśnie It Ends With Us otwiera zupełnie nową ścieżkę w karierze pisarki. To pierwsza książka, która pokazuje historię miłosną, z fabułą mającą swoje odniesienie w rzeczywistości.

Colleen Hoover pisze sercem

Twórczość Colleen Hoover jest niezwykle ceniona przez fanów na całym świecie. Sukces jej książek może wynikać z faktu, że autorka “nie stara się na siłę”, “nie próbuje za bardzo”. Zawsze podkreśla, że nigdy nie sądziła, że ktoś będzie chciał czytać jej książki. Zaczęła pisać, bo tego potrzebowała, bo jak mówi: “musiała”. Teraz ma miliony fanów na świecie i nie ukrywa, że w pewnym momencie zaczęła wprowadzać sobie autocenzurę wyczuwając pewną presję, która przyszła wraz z popularnością.

Jednak to właśnie swoją ostatnią książkę It ends with us umieściła na szczycie swoich ulubionych i tych, z których jest najbardziej dumna. Być może dlatego, że jest to historia prawdziwa, niezwykle bliska sercu Hoover. Być może pisarka, aby uciec od presji napisała, opowiedziała po prostu o czymś, co zdarzyło się naprawdę, wsłuchując się tylko w rytm opowieści i starając się tylko czuć, nie myśląc zbyt wiele. 🙂

Czy zgadzacie się z listą ulubionych książek, którą stworzyła Hoover, a może na Waszej liście inny tytuł znalazłby się na samym szczycie? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wielu czytelników nie zna jeszcze It ends with us, jednak pozostałe tytuły pojawiły się już na naszym rodzimym rynku. Być może wielu z Was zastanawia się, gdzie podziało się uwielbiane przez polskich czytelników Never Never. Zapytałam o to autorkę, być może wkrótce poznamy odpowiedź. 🙂

Sprawdźcie też, które książki Hoover trafią na ekrany kin! Przynajmniej 3 książki Colleen Hoover mogą trafić na ekrany kin!
Przeczytajcie również: Colleen Hoover wybrała najlepsze tytuły spośród… własnych książek – część 1 🙂