Tak, tak, dobrze czytacie! Już w przyszłym roku, (czyli całkiem niedługo) Gra o życie ujrzy światło dzienne. James Dashner to niekwestionowany mistrz powieści z gatunku science fiction. Największą sławę przyniosła mu seria, którą rozpoczyna powieść Więzień labiryntu. To jednak nie jedyny dorobek pisarza! Miłośnicy jego twórczości wiedzą zapewne, że Gra o życie to już trzeci tom kolejnego, młodzieżowego cyklu pt. Doktryna śmiertelności. Opowiada on o historii, która częściowo osadzona jest w wirtualnej rzeczywistości.

Gra o życie – szczegóły

Premiera książki przewidywana jest na 3 lutego 2017 roku. Ostatnia część trylogii opowiadać będzie o przygodach Michaela i grupy jego przyjaciół. To już ostatni moment, w którym tajemnica systemu VirtNet zostanie wyjaśniona. Bo choć jest on oryginalny, to stwarza również dużo niebezpieczeństw dla użytkowników.

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros, a tuż obok prezentujemy wam oficjalną okładkę.

Jeśli zaś chodzi o cały cykl Doktryna śmiertelności to warto wspomnieć tu, że w jego skład wchodzą:

W Siecie umysłów, tom I – niekonwencjonalny pomysł na osadzenie akcji powieści w świecie hiperrozwiniętej technologii. Ale taka wizja to nie tylko gry, które przechodzą najśmielsze oczekiwania. To również zagrożenia, jakie niosą za sobą cyberterroryści. Dosłownie w jednej chwili radość z doskonałości technologii może przerodzić się w najgorszy koszmar. Tajemnicza sieć VirNet kusi graczy nie tylko wirtualnym światem, ale i możliwością zatopienia się w nim zarówno umysłem jak i ciałem. A jeśli jesteś hakerem, to możesz liczyć na znacznie więcej…

Reguła myśli, tom II Michael budzi się na jawie, w obcym domu, w ciele nastoletniego Jacksona Portera tuż po tym, jak dowiedział się przerażającej prawdy na temat własnego istnienia. Kiedy odwiedzają go ludzie, którzy chcą zaprowadzić go na spotkanie z twórcą Doktryny śmiertelności, ucieka. Liczy, że w tej sytuacji pomogą mu jego najwierniejsi przyjaciele – Sara i Bryson.

Przypominamy, że ostatni tom pojawi się na polskim rynku już 3 lutego 2017 roku.