Graham Masterton ponownie odwiedzi Polskę!Graham Masterton ponownie odwiedzi Polskę!Na oficjalnej polskiej stronie Grahama Mastertona pojawiła się informacja, z której dowiadujemy się, iż autor w tym roku przynajmniej dwa razy odwiedzi Polskę.

Autor będzie gościem III Targów Książki w Białymstoku, które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia 2014.

Masterton odwiedzi również 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 23-26 października oraz pojawi się na tegorocznej edycji Conrad Festival.

Na ten moment nie podano więcej informacji. Ze swojej strony pragniemy zaprosić na spotkania z autorem oraz zachęcamy do zapoznania się z najnowszą książką autora.

Śpiączka - Graham Masterton  Śpiączka – Graham Masterton

Kalifornia, rejon Gór Kaskadowych. Młoda kochająca się para – Michael i Tasha – pada ofiarą psychopaty, który taranuje ich samochód, z premedytacją spychając go na przeciwległy pas autostrady. Kobieta ginie na miejscu. Michael odzyskuje przytomność w prywatnej klinice pourazowej u podnóża góry Shasta. Jego obrażenia są poważne – doznał uszkodzenia kręgosłupa, przez dwa miesiące pozostawał w śpiączce. Nie pamięta wypadku, nie wie, kim jest. Z dokumentów wynika, że nazywa się Gregory Merrick.

Rodzina (matka i siostra) została o wszystkim poinformowana, na bieżąco interesuje się przebiegiem leczenia. Terapia ma potrwać kilka miesięcy: Michael przez krótki okres pozostanie w klinice, a następnie zamieszka w domu Isobel, jednej z mieszkanek pobliskiej osady Trinity. Mężczyzna stopniowo odzyskuje sprawność fizyczną. Z kliniki przeprowadza się do pięknej Isobel, która – jak się okazuje – jest obdarzona niepohamowanym apetytem seksualnym. Przyjemność uprawiania z nią seksu psuje jednak lodowaty chłód, jaki przenika wtedy całe jego ciało.

W miarę upływu czasu Michaelowi wraca pamięć: nabiera pewności, że wcale nie nazywa się Gregory. Zaczyna zadawać coraz więcej pytań; niestety odpowiedzi niczego nie wyjaśniają. Wydaje się, że wszyscy wokół kłamią – zarówno lekarze, jak mieszkańcy Trinity. W osadzie niewątpliwie dzieje się coś dziwnego. Mieszkańcy wydają się istotami nie z tego świata: chodzą, nie zostawiając śladów na śniegu, nocą zaś ustawiają się w milczeniu pod oknem jego sypialni. Michael próbuje uciec z Trinity. Droga, którą opuszcza osadę, prowadzi go z powrotem do punktu wyjścia. Pozostaje mu tylko jedno – pozostać w wiosce i rozwiązać przerażającą zagadkę…

Źródło: Oficjalna polska strona Grahama Mastertona