Ciekawostki o książkach

Czy „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” trafi na szklany ekran?

9788380082274Niedawno informowaliśmy was, że do sprzedaży trafi nowa książka J. K. Rowling, pod tytułem Harry Potter i Przeklęte Dziecko i ma być to papierowa wersja scenariusza sztuki teatralnej o tej samej nazwie. Sama autorka zaznaczała, że owa sztuka to jedyna forma realizacji tego projektu i fani nie mają co liczyć na ekranizację. Być może istnieje jednak cień szansy dla wszystkich miłośników wcześniejszych filmów o Harrym Potterze.

Brian Conroy, irlandzki ekspert od praw autorskich i zastrzegania znaków towarowych dotarł do niezwykle ciekawej informacji. Ustalił, że firma Warner Bros 8 lipca złożyła dokumenty, dzięki którym będą mogli zastrzec prawa do tytułu Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Wniosek firmy dotyczy znaku towarowego klasy 9 – standardowo zarezerwowanego dla filmów oraz związanych z nim gadżetów. Jak do tej pory, wszystkie podobne wnioski dotyczące Harry’go Pottera i Przeklętego Dziecka, składała sama autorka, J. K. Rowling.

Warto dodać, że ekranizacją wszystkich poprzednich części o Harrym Potterze, zajmowało się właśnie studio Warner Bros. Już jesienią na wielkie ekrany trafi nowy film pod tytułem Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, który jest zarazem prequelem poprzednich części o przygodach młodego czarodzieja.

Takie informacje z pewnością rozbudzą nadzieję i wyobraźnię fanów Harry’ego Pottera. Trzeba jednak pamiętać, że fakt wykupienia znaku towarowego przez firmę Warner Bros nie oznacza wcale, iż zaczną oni pracę nad ekranizacją najnowszej sztuki J. K. Rowling. Jednak, kto wie? Może w przyszłości autorka zmieni zdanie, a wtedy studio filmowe będzie miało otwartą drogę do realizacji wielkiego projektu.