Hilary Mantel na temat najnowszej książki

Informacje, jakie przekazała Hilary Mantel na temat najnowszej książki, nie brzmią zbyt optymistycznie. Nic więc dziwnego, że na twarzach wielu miłośników jej twórczości pojawiły się rozczarowanie i zawód. Cała sprawa dotyczy słynnej trylogii, w której głównym bohaterem jest Tomasz Cromwell. Fani pisarki niczym wielbiciele Martina muszą korzystać z najgłębszych rezerw cierpliwości, gdyż na zakończenie cyklu czekają już kilka lat. A ostatnie płynące informacje od samej twórczyni wskazują, że będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Hilary Mantel na temat najnowszej książki

Źródło: http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/hilary-mantel-promises-stylish-ending-to-thomas-cromwell-trilogy-8214646.html

Hilary Mantel na temat najnowszej książki

Na początku warto tutaj wspomnieć, że drugi tom przygód Cromwella miał swoją premierę w 2012 roku. Nic więc dziwnego, że fani z coraz większą niecierpliwością wyglądają wszelkich informacji na temat zakończenia trylogii. Wstępne ustalenia były takie, że książka ma pojawić się w sprzedaży już w 2018 roku. Teraz jednak autorka gasi optymizm odbiorców tymi oto słowami:

Działalność wydawniczą prowadzi się sezonami. Jeśli uda mi się wydobyć ją z siebie na początku nowego roku, to mogłaby się ukazać późnym latem, ale muszę powiedzieć, że to coraz mniej prawdopodobne.

Jak więc widać, nawet sama pisarka nie jest w stanie określić ostatecznego terminu zakończenia prac nad powieścią.

Tym samym Czytelnicy po raz kolejny muszą przygotować się na długie oczekiwania. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak coś się zmieni i autorka zostanie natchniona nieoczekiwaną weną. Jednak patrząc na przykład innych twórców, nie ma, co spodziewać się cudów. Proces twórczy to niezwykle żmudna i wbrew pozorom trudna praca.

Na pocieszenie mamy jeszcze kilka słów od Mantel:

To dziesięć lat wysiłku i cudownie jest otrzymywać wsparcie od ludzi, którzy na to czekają, ale to właśnie dlatego chcę im dać coś najlepszego. Mam nadzieję, że zakończę ją w przyszłym roku, ale czy na początku, czy pod koniec, tego nie mogę powiedzieć.

Na koniec jeszcze przypomnimy, że najnowsza część ma nosić tytuł Mirror and the Light. Swoją fabułą obejmie ostatnie cztery lata życia głównego bohatera, od egzekucji Anny Boleyn w 1536 roku do wykonania wyroku na Cromwellu.

Tymczasem zachęcamy Was serdecznie do zapoznania się z poprzednimi częściami trylogii: W komnatach Wolf Hall i Na szafocie oraz z dotychczasową twórczością  Hilary Mantel, którą znajdziecie tutaj.