Historia magii JK Rowling
Harry Potter

źródło: www.pottermore.com

Ta wiadomość rozgrzała moje “harrypotterowskie” serce. Będą kolejne książki ze świata naszego ulubionego czarodzieja, który pewnego dnia trafił na peron 9 i 3/4. Nowe tytuły to m.in Historia magii JK Rowling. Są one prezentem od autorki dla jej fanów na całym świecie z okazji 20. rocznicy ukazania się na rynku pierwszej książki z serii Harry Potter, Kamienia Filozoficznego. Ich premiera będzie związana z otwarciem wystawy upamiętniającej to wydarzenie. Sprawdźcie, o czym będą nowe tytuły.

Historia magii JK Rowling zabierze nas do Hogwartu

20. rocznica ukazania się na rynku pierwszej książki z serii Harry Potter, Kamienia Filozoficznego stała się niezwykle ważnym wydarzeniem zarówno dla fanów serii o młodym czarodzieju, jak i dla samej autorki J K Rowling. Trudno więc się dziwić, że jest obchodzona tak hucznie.

Dwie nowe książki ze świata Harry’ego zostaną wydane tradycyjnie przez Bloomsbury, a ich premierę zapowiedziano na 20 października, na dzień otwarcia wystawy przygotowanej przez Rowling. Wprawdzie nie będą to powieści fabularne, ale każda nowinka z niezwykłego świata czarów i magii, stworzonego przez brytyjską autorkę jest niesamowitym wydarzeniem.

Historia magii JK Rowling będzie podróżą

Historia Magii

źródło: www.pottermore.com

Pierwsza książka: Harry Potter: A History of Magic (Historia Magii) ma “zabrać czytelników w niezwykłą podróż przez przedmioty nauczane w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, od nauki eliksirów po opiekę nad magicznymi stworzeniami”.

Druga książka: Harry Potter: A Journey Through the History of Magic ma być: “zapełniona nieznanymi dotąd i nieujawnianymi szkicami i manuskryptami J K Rowling, magicznymi ilustracjami autorstwa Jima Kay’a i bardzo dziwnymi, ale inspirującymi magicznymi przedmiotami.”

Z okazji wystawy

Obie książki ukażą się w dniu otwarcia wystawy przygotowanej przez J K Rowling z okazji 20-lecia Kamienia Filozoficznego. Wystawa będzie otwarta od 20 października 2017 do lutego 2018. Pojawią się na niej między innymi archiwalne notatki J K Rowling, a także Wydawnictwa Bloomsbury, które wydaje książki autorki. Osoby odwiedzające wystawę będą mogły także odbyć podróż przez historię magii na świecie, sięgającą już setek lat.

Jeżeli nie uda Wam się trafić na wystawę, niewątpliwie nowe książki ze świata Harry’ego Pottera pozwolą Wam to nieco zrekompensować.