Książki podobne do Harry'ego Pottera książki podobne do harry'ego pottera

J.K. Rowling rozkochała w swoich powieściach cały świat. Nic dziwnego, wykreowana przez nią historia o młodym czarodzieju z blizną w kształcie pioruna na czole, podczas czytania wywołuje wiele emocji. Od wzruszeń po gniew. Towarzyszenie Harry’emu w dorastaniu i przeżywanie z nim przygód to prawdziwa gratka dla dzieci. Czy tylko dla nich? Oczywiście, że nie! Dorośli również odnaleźli przyjemność w spacerowaniu po rozpisanym przez Rowling uniwersum. Pisarka zakończyła jednak tę serię i odcięła swoich czytelników od źródła „potterowej” magii. Co innego czytać, by poczuć się podobnie podczas lektury? Sprawdź książki podobne do Harry’ego Pottera.

Książki podobne do Harry'ego Pottera Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książki podobne do Harry’ego Pottera

Jakie książki podobne do Harry’ego Pottera zabierają w świat magii i nadprzyrodzonych zjawisk? Na pewno te z gatunku fantasy. To w nich kryją się czarodzieje, zaklęcia, smoki, cudaczne stwory, klątwy, piętna, rozległe wieloświaty i to one gwarantują zapierające dech w piersi przygody, które można przeżywać na kanapie w salonie lub leżąc w łóżku. Po które tytuły warto sięgnąć jak najszybciej?

Seria Nevermoor Jessica Townsend

Seria Nevermoor Jessicy Townsend to cykl wspaniale napisanych opowieści z fascynującą fabułą, które wciągają od pierwszej strony. Stykamy się tu z niebanalnymi bohaterami, lawirujemy między dwoma równoległymi światami i bierzemy udział w niebezpiecznych wydarzeniach. Książki z tej serii działają na wyobraźnię, fascynują elementami magii i bawią czarnym humorem. Autorka wikła nas w historię Morringan, przeklętej dziewczynki, która rodziła się ona pechowego dnia, pod pechową gwiazdą, więc nie trudno się domyślić, że prześladuje ją pech. Reguły, które rządzą w jej świecie, mówią o tym, że każde takie dziecko umiera w dniu swoich jedenastych urodzin. Jednak Morrigan w dniu swoich jedenastych urodzin spotyka Jupitera Northa i to kompletnie zmienia jej przeznaczenie. Ten zabiera ją do tajemniczego Nevermoor, gdzie staje przed szansą wstąpienia do elitarnego stowarzyszenia. Nie jest to jednak  szkoła magii, podobna do Hoghwartu. Czym jest to miejsce i co czeka bohaterkę w tym miejscu? Dowiesz się, czytając serię książek Nevermoor:

Cykl Nevermoor możesz zamówić  w tym miejscu.

Trylogia Grisza Leigh Bardugo

Trylogia Grisza autorstwa amerykańskiej pisarki Leigh Bardugo to fantastyczna, pełna magii i nieprawdopodobnych zdarzeń opowieść, która fascynuje zarówno wartką akcją, jak i bogactwem wielkich uczuć. Zabiera czytelnika do zupełnie innego świata, wzorowanego na realiach dziewiętnastowiecznej Rosji  i elektryzuje go bogactwem niesamowitości.

Główną bohaterką opowieści jest Alina Starkova – żołnierka i sierota. Dziewczyna wie, że jej pierwsza wyprawa do Fałdy Cienia może zakończyć się tragicznie. Okazuje się jednak, że w sytuacji zagrożenia Alina jest w stanie wyzwolić drzemiącą w niej głęboko, nieznaną do tej pory magiczną moc. Wojowniczka trafia do  rządzonego przez monarchów i uwikłanego w dworskie intrygi świata, gdzie podejmuje się ryzykownego szkolenia. Daje się również zauroczyć dowódcy, zwanemu Zmroczem. Ten namawia ją, by swą moc zwróciła przeciwko Fałdzie Cienia w celu jej zniszczenia. Zanim tego jednak dokona, Alina musi uporać się z własną przeszłością, by ta nie przejęła nad nią władzy. Czy jej się nad nią zapanować i ocalić kraj od zagłady? Odpowiedzi szukaj w książkach z serii Trylogia Grisza, która składa się z następujących tomów:

Cała Trylogia Grisza dostępna jest pod tym linkiem.

Seria Rick Riordan Przedstawia

Po jakie jeszcze książki podobne do Harry’ego Pottera warto sięgnąć? Polecam Ci serię Rick Riordan Przedstawia. To zbiór powieści młodych pisarzy, których patronem jest autor bestsellerowych serii młodzieżowych, tj. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy czy Apollo i boskie próby – Rick Riodan we własnej osobie. Jeśli do tej pory nie zapoznałeś się z twórczością tego autora, dobrze by było nadrobić zaległości! 😉

W serii tej znajdziesz powieści fantasy dla młodzieży, których autorzy swoje inspiracje czerpią z mitologii kultur, mniej obecnych w nurcie literatury popularnej. Historie te wplatają w gatunki fantasy oraz  science fiction, dzięki czemu czytelnik otrzymuje wyśmienite, eklektyczne lektury. Redakcja naszego bloga CoPrzeczytac.pl objęła patronat nad niektórymi z nich, dlatego zapraszam Cię do bliższego zapoznania się z naszymi recenzjami poszczególnych książek:

Wszystkie tytuły z serii Rick Riordan Przedstawia, czekają na Ciebie w tym miejscu. Natomiast jeśli interesują Cię inne książki podobne do Harry’ego Pottera, ponieważ pragniesz nieprzerwanie zgłębiać oniryczne i fascynujące uniwersa przesiąknięte magią, dziwnościami i mitologią, znajdziesz je po przejściu na tę stronę. Niezwykłej lektury!

Powiązane artykuły: