Serial Cień i kość - wiemy, kiedy premiera Serial Cień i kość

Zamknięte lub objęte obostrzeniami kina nie przeszkadzają w powstawaniu kolejnych filmów. Platformy streamingowe nie tylko zaczęły zajmować się dystrybucją kinowych premier, ale także ze zdwojoną siłą zaangażowały się w produkcję własnych obrazów. Wiele z nich to ekranizacje znanych lub mniej kojarzonych dzieł literackich. Adaptacja lubianej powieści gwarantuje bowiem wysoką oglądalność, zwłaszcza gdy rzesza fanów literackich pierwowzorów namówi na seans swoich znajomych i resztę świata. Scenariusze bazujące na sprawdzonych, gotowych pomysłach, powstają znacznie szybciej niż te kiełkujące w głowie twórców od podstaw. Ale do brzegu. Skoro mowa o platformach VOD i książkach – Netflix właśnie ekranizuje cykl fantasy Leigh Bardugo. Zatem już w kwietniu 2021 roku będziemy mogli obejrzeć wyjątkowy serial Cień i Kość

Serial Cień i Kość Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment filmu

Serial Cień i Kość – siły zła na drodze młodej wojowniczki

Serial Cień i Kość jest adaptacją uwielbianej przez czytelników na całym świecie serii fantasy Trylogia Grisza autorstwa amerykańskiej pisarki Leigh Bardugo. Ta fantastyczna, pełna magii i nieprawdopodobnych zdarzeń opowieść fascynuje zarówno wartką akcją, jak i bogactwem wielkich uczuć. Zabiera czytelnika do zupełnie innego świata i elektryzuje go bogactwem niesamowitości.

Główna bohaterka powieści Alina Starkova jest żołnierką i jednocześnie nikomu niepotrzebną sierotą. Dziewczyna wie, że jej pierwsza wyprawa do Fałdy Cienia może zakończyć się tragicznie. Okazuje się jednak, że w sytuacji zagrożenia Alina jest w stanie wyzwolić w sobie uśpioną w niej głęboko i nieznaną do tej pory magiczną moc. Wojowniczka trafia do świata rządzonego przez monarchów i uwikłanego w dworskie intrygi, gdzie podejmuje się ryzykownego szkolenia. Jakby tego było mało, daje się zauroczyć dowódcy zwanemu Zmroczem, który namawia ją, by swoją ukrytą moc zwróciła przeciwko Fałdzie Cienia w celu jej zniszczenia. Zanim tego jednak dokona, Alina musi uporać się z własną przeszłością, by ta nie przejęła nad nią władzy. Czy jej się nad nią zapanować i ocalić kraj od zagłady?

Serial Cień i Kość – twórcy

W tym momencie nie są jeszcze znane nazwiska twórców produkcji, ale wiemy już, kto wcieli się w postaci znane z książki. Główną bohaterkę Alinę Starkovą zagra Jessie Mei Li (Shortflix). Obok niej w obsadzie zobaczymy m.in. Archiego Renauxa (Gra pozorów) i Amita Sumana (The Outpost),  a także Freddy’ego Cartera (Herezja) i Bena Barnesa (The Punisher).

W sieci dostępny jest już teaser serialu Cień i Kość i trzeba przyznać, że daje niezły przedsmak wyśmienitego, tajemniczego klimatu i podnosi włoski na skórze rąk.

Sądząc po pozytywnych komentarzach pod teaserem, wiele osób ostrzy zęby na ten serial. Jesteś jedną z nich, ponieważ czytałeś już serię Trylogia Grisza? To wspaniale! Jeśli jednak nie, zacznij swoją przygodę ze światem wykreowanym przez Leigh Bardugo i sięgnij w to miejsce po Cień i Kość.

Możesz też zapoznać się z innymi tytułami tej autorki. Polecam Ci książki: Szóstka Wron, Zniszczenie i odnowa, Język cierni oraz Król z bliznami.

Powiązane artykuły: