Październikowe premiery fantasy

Wraz z nadejściem jesieni witamy październikowe zapowiedzi fantasy! Jakie fantastyczne premiery czekają nas tym razem? Sprawdź nasze zestawienie najciekawszych tytułów!

Październikowe zapowiedzi fantasy

Elfy ziemi i powietrza

Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony.

Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów. Walce, która może się skończyć jej śmiercią.

Republika Smoka

Republika Smoka BR. Trylogia Wojen Makowych. Tom II

Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić.

Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość. Dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty.

Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni, Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci.

Szklany Mag tom 2

Szklany Mag. Mag. Tom 2

Minęło zaledwie kilka miesięcy od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, a przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie!

Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret…

Apollo i boskie próby tom 5

Apollo i boskie próby. Tom 5. Wieża Nerona

Po przeżyciu pół roku jako ofermowaty nastolatek o wprawiającym w zakłopotanie imieniu i nazwisku Lester Papadopoulos zbliżam się do ostatecznej rozgrywki. Meg i ja przemierzyliśmy Stany Zjednoczone tam i z powrotem. Uwolniliśmy starożytne Wyrocznie, pokonaliśmy legiony potworów i przeżyliśmy straszliwe tragedie.

W końcu zatriumfowaliśmy w Obozie Jupiter nad dwoma złymi cesarzami z Triumwiratu, Kommodusem i Kaligulą. Najgorsze jednak jeszcze przed nami. Wracamy tam, gdzie zaczęły się nasze kłopoty…

Czy siedemnastoletni śmiertelnicy dostają wrzodów żołądka? I gdzie jest Will Solace, kiedy go potrzebujesz?

Zamek w chmurach

Zamek w chmurach

Zamek w chmurach to drugi tom trzyczęściowego cyklu, rozpoczętego przez kultowy Ruchomy zamek Hauru.

Daleko na południu Ingarii, w Sułtanatach Raszputu, w mieście zwanym Zanzib mieszkał młody i niezbyt zamożny sprzedawca dywanów imieniem Abdullah. Młodzieniec uwielbiał marzyć. Żył beztrosko, aż pewnego dnia nieznajomy sprzedał mu zaczarowany dywan.

Tej nocy dywan zaniósł go do magicznego ogrodu. Tam Abdullah poznał i zakochał się w pięknej księżniczce. Niestety nie dane im było żyć długo i szczęśliwie. A przynajmniej nie od razu…

Mroczne niebo

Mroczne niebo. Mroczne Wybrzeża. Tom 2

Lidia jest uczoną. Pewnego dnia wtrąca się w sprawy najpotężniejszego mężczyzny w całym Imperium Celendoru, a książka doprowadza ją do upadku. Ratując życie, ucieka na zachód, na drugą stronę Bezkresnych Mórz. Tam zostaje uwikłana w wojnę, a obie strony konfliktu pragną wykorzystać jej nowo zdobyte moce.

Kiedy armie Zepsucia podbijają Mudamorę, Lidia i Killian zawiązują sojusz, by ocalić tych, których najbardziej kochają. Niestety decyzja ta przynosi katastrofalne skutki. Cały świat znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, o wiele poważniejszym, niż ktokolwiek sobie uświadamia.

Klątwa burzy

Klątwa burzy. Mercedes Thompson. Tom 11

Mechanik samochodowy, zmiennokształtna, kojocica czy też towarzyszka Alfy wilkołaczej watahy Dorzecza Kolumbii – kto z nich jest przyczyną kłopotów, w jakie wpakowała się Mercy?

Dziewczyna postanowiła przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców Tri-Cities. Wtedy wydawało się to właściwe… Jednak rzeczywistość udowodniła, że nikt nie jest bezpieczny.

Konfrontacja przywódców politycznych i wojskowych z Szarymi Panami, rządzącymi magicznym ludem sprawia, że na horyzoncie zaczyna zbierać się burza, a jej imię to Śmierć.

Jednak wataha nie cofa danego słowa. Jest gotowa zginąć, żeby go dotrzymać. Mercy Thompson, musi więc stawić czoła śmiertelnie groźnemu przeciwnikowi, aby obronić wszystko, co kocha…

Czy czekaliście z utęsknieniem na październikowe zapowiedzi fantasy?
Jeśli tak, który tytuł najchętniej zabralibyście ze sobą do domu?

Październikowe premiery fantasy