Hity wśród reportaży – zapowiedzi i nowości
Hity wśród reportaży to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników twórczości non-fiction. W związku z tym coś dla siebie znajdą tu wielbiciele biografii czy reportaży. To doskonała okazja, by sprawdzić, które tytuły cieszą się już ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie książki, dostępne na naszym rynku, jak i te, które dopiero się pojawią w sprzedaży. Jednak jedno jest pewne. Nawet najbardziej wymagający odbiorca i fan gatunku znajdzie tu coś dla siebie. Tym samym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was gorąco do zapoznania się z naszymi propozycjami. Sprawdźcie je i koniecznie dajcie nam znać, czy któraś pozycja wpadła wam szczególnie w oko!
Hity wśród reportaży – Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?
Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.
Poza tym reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. W związku z tym przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?
Książka dostępna od 11 marca 2020 roku.
Hity wśród reportaży – Kaszpirowski. Sen o wszechmocy
Rosyjski psychiatra zaczynał jako jeżdżący po kołchozach specjalista od „numerów z hipnozą”. Niedługo potem zahipnotyzował całą, dopiero co uwalniającą się z cienia Imperium, Polskę. Jakim cudem z honorami przyjmowali go Paulini na Jasnej Górze i Lech Wałęsa? Co o kondycji psychicznej Polek i Polaków mówi tamta nagła potrzeba masowych cudów?
Autor książki zabiera czytelników w Podróż od Ukrainy po Izrael, w której trakcie odsłania tajemnice Czerwonego Maga. To nie tylko brawurowa biografia kontrowersyjnego hipnotyzera i skutecznego negocjatora, ratującego życie setek zakładników przetrzymywanych przez terrorystów. To również odkrywcze spojrzenie na wojnę z religią w epoce komunizmu i jej odrodzenie po rozpadzie ZSRR. A także na polską transformację i pogrążony w ideowym chaosie współczesny świat.
Książka już dostępna.
Hity wśród reportaży – Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat
To osobisty i emocjonalny zapis dramatu Élisabeth Revol, ocalałej dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę. Tym samym Revol po raz pierwszy z takimi szczegółami wspomina przebieg tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu konfrontuje się z własną traumą i emocjami, by swoimi słowami opowiedzieć tę intymną historię, która wydarzyła się na oczach milionów ludzi na całym świecie.
Książka już dostępna.
Hity wśród reportaży – Rozmowy z seryjnymi mordercami
Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów. Tym samym odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. W związku z tym unikatowe wywiady, przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.
Przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.
Książka dostępna od 27 lutego 2020 roku.
Hity wśród reportaży – Ziemia. Jak doprowadziliśmy do katastrofy
W 1979 roku naukowcy widzieli już wszystko o „efekcie cieplarnianym”. I o tym, co wydarzy się, jeżeli temperatura będzie wzrastać rok po roku, a my nic z tym nie zrobimy. Już wtedy, na pierwszej światowej Konferencji w Genewie, naukowcy z pięćdziesięciu państw zgodzili się, że trzeba zacząć działać. Od tamtej pory nie zrobiono nic, gdyż na przeszkodzie stanęły aktualne interesy rządów najbogatszych państw. W związku z tym przez kolejną dekadę garstka naukowców, polityków i strategów, kierowana przez dwóch nieprawdopodobnych bohaterów, ryzykowała swoje kariery, desperacko próbując przekonać świat do działania, zanim będzie za późno. Książka Nathaniela Richa opowiada o ich dramatycznej walce o planetę Ziemię.
Książka dostępna od 12 lutego 2020 roku.
Hity wśród reportaży – No pasa nada!
Są to prawdziwe historie współczesnych mujeres. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem. Pozostałe udają, że nic się nie dzieje. Beata Kowalik w swoim reportażu ujawnia historie kobiet poznanych w Meksyku. W wioskach, domach, niebezpiecznych dzielnicach. Przy pracy, w czasie fiesty, w osamotnieniu. Poza tym z niezwykłą wnikliwością opowiada o współczesnych niewolnicach bez przywilejów, które od pokoleń muszą mierzyć się z wszechobecną przemocą, maczyzmem i bezprawiem.
Książka już dostępna.