Gra o tronIlustrowana Gra o Tron to książka, która jeszcze w tym roku ma trafić do sprzedaży. Oczywiście, trudno oprzeć się wrażeniu, jakoby taka edycja pierwszej części sagi Pieśni Lodu i Ognia miała za zadanie odwrócić uwagę czytelników od wciąż niewydanych Wichrów Zimy. Trzeba przyznać, że G. R. R. Martin ma niezwykle cierpliwych fanów. Ale również sprawnie działającą ekipę, która robi wszystko, by pisarz miał więcej czasu na dokończenie powieści, nie narażając się tym samym na niezadowolenie czytelników.

Ilustrowana Gra o Tron – kilka słów

Na rynku zachodnim owa edycja pierwszej części słynnej sagi Martina ma ukazać się już 18 października. Natomiast polscy czytelnicy muszą jeszcze nieco poczekać. Premiera na naszym rynku wydawniczym będzie miała miejsce 21 listopada. A co będzie zawierać ilustrowana Gra o Tron? Z pewnością wstęp, którego autorem jest John Hodgman oraz aż 73 czarno-białe ilustracje. Co więcej, 48 rysunków nigdy wcześniej nie było publikowane. Skąd zatem czytelnicy mogą kojarzyć resztę obrazów? Będą to malowidła, które już wcześniej pojawiały się w kalendarzach, grach czy innych produktach promocyjnych.

Czytelnicy będą mieli okazję zaznajomić się z rysunkami takich artystów jak: Ted Nasmith, Gary Gianni, Didier Graffet, John Picacio czy Michael Komarck.

My oczywiście jesteśmy zadowoleni z takiej inicjatywy. Choć trzeba przyznać, że równie mocno jak wy, niecierpliwimy się już i oczekujemy na Wichry Zimy. Tymczasem, jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się ze słynną serią Pieśń Lodu i Ognia, serdecznie zachęcamy do czytania!

Tutaj znajdziecie wszystkie książki autorstwa G. R. R. Martina.