Mroczna WieżaMroczna Wieża autorstwa Stephena Kinga to powieść, o której aktualnie mówi się najgłośniej. Wszystko za sprawą ekranizacji mającej ukazać się w kinach już 12 stycznia 2017 roku. I to właśnie to nadciągające wydarzenie sprawia, że w sieci, co rusz, pojawiają się nieoficjalne zapowiedzi. I chociaż są sukcesywnie usuwane, to udało nam się zyskać kilka ciekawych informacji.

Mroczna Wieża – co przedstawiał zwiastun?

Oczywiście, na pierwszym miejscu pojawili się niemal wszyscy, główni bohaterowie. Najbardziej interesujący okazał się obraz Rolanda, granego przez Elbiego. Chociaż zapowiedź trwała niezwykle krótko, to aktor w tym czasie pokazał, iż jego interpretacja owej postaci przypadnie do gustu najbardziej wymagającym miłośnikom kina. Obok niego na ekranie pojawili się również Jake oraz Człowiek w Czerni grany przez Matthewa McConaugheya. Całość opatrzona była muzyką pt. Behind Blue Eye. Trzeba poznać, że to świetny wybór biorąc pod uwagę post-apokaliptyczne tło historii.

Warto przypomnieć, że reżyserią filmu Mroczna Wieża zajął się Nikolaj Arcel. Uczestniczył on również w tworzeniu scenariusza wraz z Akivą Goldsmanem, Andrsem Thomasem Jensenem oraz Jeffem Pinknerem. Można domniemywać, że skoro w sieci krążą nieoficjalne zwiastuny, to Sony już wkrótce wypuści oficjalny trailer. Czekamy z niecierpliwością!

Jeśli zaś jeszcze nie zapoznaliście się z twórczością Stephena Kinga oraz serią Mroczna Wieża, to gorąco zachęcamy do sięgnięcia po książki tego pisarza. Do stycznia jeszcze trochę czasu, więc zdążycie nadrobić wszelkie zaległości. Wszystkie tomy znajdziecie poniżej:

Tom I

Tom II

Tom III

Tom IV

Tom V

Tom VI

Tom VII