Książki biograficznePolecamy

Ja, Ibra, czyli Zlatan Ibrahimović jakiego nie znacie!

Ja, Ibra to książka, w której jeden z obecnie najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy, Zlatan Ibrahimović, opowiada o swoim życiu. Jego historii wysłuchał David Lagercrantz, dzięki czemu powstała jedna z najlepszych biografii sportowych ostatnich lat. Ta książka to nie tylko idealna lektura dla przyszłych piłkarzy czy sportowców lub fanów piłki nożnej. To niezwykle pouczająca opowieść o życiowych przeszkodach i trudnościach oraz zaciętej walce o marzenia.

Ja, Ibra – historia prawdziwa

Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, codziennie pokonywał podziemne przejście, by dotrzeć do domu. W tymże przejściu widniał napis: Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka. Bohater bowiem pochodził z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. To właśnie tam przyszła legenda piłki nożnej zaczęła budować swój sukces, z parą butów kupioną w supermarkecie za 59 koron.

Ibrahimović miał trudny charakter. Wszędzie, gdzie trafił, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali się mu źli. Czy wiedzieliście, że rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny? Jeśli zaś chodzi o trenerów, to ci znacznie chętniej krytykowali młodego sportowca, niż chwalili. Nie było mu łatwo. Jednak pragnienie by stać się lepszym od innych prowadzi go do Ajaksu, gdzie przejmuje spadek po wielkim Van Bastenie. Następnie zaś trafia do Juventusu gdzie Capello piłkarsko tworzy go na nowo. W Interze zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły, a w Balcelonie wytrzymuje tylko rok. W tym czasie zdążył wykrzyczeć Guardioli w twarz: Nie masz jaj!

Historia Zlatana wciąż trwa. Przez lata nieco spokorniał i nabrał doświadczenia. Wciąż zachwyca mistrzowskimi zagraniami i techniką, nad którymi ciężko pracował wiele lat. Udowodnił, że nawet z getta można dotrzeć na szczyt i spełnić wszystkie swoje marzenia. W owej książce po raz pierwszy opowiada on o przeżyciach na boisku i poza nim. Wspomina również o radościach i szaleństwach, które nie zawsze były w pełni kontrolowane.

Książkę Ja, Ibra znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!