Obsesja to najnowsza książka znanej i cenionej autorki, Nory Roberts. Pisarka na koncie ma już sporo powieści, które okazały się hitami. Chociaż czytelnicy znają ją głównie z romansów, to okazuje się, że Roberts ma również talent do kryminałów i historii utrzymanych w mrocznym klimacie. Udowadnia to właśnie najnowszą publikacją.

O czym jest Obsesja?

Główną bohaterką jest Naomi Carson, która mimo młodego wieku przeszła już w życiu wiele traumatycznych zdarzeń. Najtragiczniejsze prześladuje ją do dziś – jako mała dziewczynka wymknęła się za ojcem do lasu w nadziei, że ten doprowadzi ją do miejsca, w którym ukrywa jej prezent. Zamiast tego doprowadziła do schwytania seryjnego mordercy i uwolniła jedną z jego niedoszłych ofiar.

Obecnie Naomi poświęciła się w pełni swojej pasji – fotografii. To chociaż na chwilę pozwala jej zapomnieć o cieniu przeszłości. Podróżowanie po świecie i robienie zdjęć daje jej siłę do tego, by w końcu zapuścić korzenie. Postanawia zatrzymać się w niewielkim miasteczku, gdzie kupuje stary dom na skarpie. A dzięki przyjaciołom, których tam poznaje udaje się jej go wyremontować. W dodatku wśród nowych znajomych znajduje się Xander Keaton, przystojny i nieco irytujący mężczyzna, zdecydowany zrobić wszystko, by zdobyć serce Naomi.

Kiedy jednak główna bohaterka zaczyna układać sobie życie i planować przyszłość, niepostrzeżenie dogania ją przeszłość. Okazuje się, że w miasteczku ktoś zna jej przerażającą tajemnicę. I w żadnym wypadku nie pozwoli jej o tym zapomnieć. Naomi musi jak najszybciej odkryć tożsamość prześladowcy, nim będzie za późno.

Najnowsza książka Nory Roberts to niezwykła opowieść o tym, jak radzą sobie rodziny seryjnych zabójców. Trzeba przyznać, że w literaturze niezwykle mało jest podobnych wątków, dlatego też historia zyskuje na atrakcyjności. Ponadto jest wciągająca i zapewnia wiele godzin dobrej rozrywki.

Książkę Obsesja znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!