Kryminał i sensacjaLiteratura obyczajowaZapowiedzi i nowości

Nowy Mróz i zimowa historia miłosna – dwie gorące premiery na osłodę styczniowego dnia :)

Być może słyszeliście już o duńskim Hygge, które najlepiej “uprawia się” z książką, herbatą, kocem i zimą za oknem? Świetnie, to dzisiaj przedstawiam Wam gorące, książkowe premiery 2017 z najzimniejszego miesiąca w Polsce, żeby pomogły Wam przy Hygge. 🙂

Książkowe premiery 2017

Wotum nieufności Remigiusz Mróz

Wotum nieufnościO tej książce mówi się: polskie House of cards i wszyscy fani serialu wiedzą, że to spore wyróżnienie. Tytułem Wotum nieufności autor rozpoczyna nowy, ekscytujący cykl zatytułowany W kręgach władzy przenosząc się ze świata prawniczego do świata wielkiej polityki, która również może mieć ciemną i niezwykle krwawą stronę. Mróz daje nam nową, wspaniałą bohaterkę. Darię Seydę, która jest Marszałkiem Sejmu i pada ofiarą wielkiej manipulacji.

Kobieta budzi się kompletnie zdezorientowana w pokoju hotelowym, próbując przypomnieć sobie przebieg ostatnich godzin ze swojego życia. Kolejne wydarzenia tego dnia utwierdzają ją w przekonaniu, że coś “wisi w powietrzu”, coś, z czym być może sama sobie nie poradzi. W tle pojawia się jeszcze jeden bohater: Patryk Hauer, jeden z najbardziej obiecujących polityków prawicy. Oboje są na co dzień wielkimi przeciwnikami politycznymi, ale może się okazać, że tylko wspólnie będą w stanie zmierzyć się z grubą aferą, w której dopiero rozdano karty.

Zawsze, kiedy sięga się po kolejną książkę ulubionego pisarza, w głębi serca pojawia się wielka obawa: czy powtórzy sukces poprzednich książek? Ci, którzy mieli już to szczęście i przeczytali tę książkę, mówią jednym głosem: wielki, wielki sukces i to na nowym terenie, fantastycznie opisana intryga, wszystkie elementy pasują do siebie, jak w wielkiej, ambitnej układance.

Jak płatki śniegu Denise Hunter

Jak płatki śniegu...Ta słodka, owiana tajemnicą i otulona śnieżnym krajobrazem historia będzie gwarancją wspaniałego, romantycznego wieczoru z zimową książką. Jej bohaterką jest Eden Martelli, która ucieka i to dosłownie. W samochodzie, z synem na tylnym siedzeniu. Ucieka, jakby gonił ją sam diabeł i tylko ona wie, przed kim lub przed czym. Jednak nie wszystko idzie tak jak planowała, wręcz przeciwnie – w pewnym momencie jest zmuszona, żeby przerwać ucieczkę i zatrzymać się w nieznanej miejscowości, w dodatku bez środków do życia. Teraz musi naprawdę się nagłowić, jak uniknąć spania “pod mostem” w mrozie i z dzieckiem, które potrzebuje ochrony i bezpiecznego kąta.

W tym wszystkim, co można określić mianem nieszczęścia, pojawia się światełko nadziei. Beau Callahan to były pracownik biura szeryfa, który aktualnie zajmuje się rodzinną farmą. Traf sprawia, że poznaje kobietę, która desperacko poszukuje pracy, a on akurat może ją zaoferować. Losy tych dwojga splatają się u progu świąt, wyznaczając zupełnie nowy kierunek w ich życiu. Jednak dziewczyna, którą poznał Beau skrywa wiele tajemnic, ucieka przed czymś bardzo mrocznym i być może wkrótce zdradzi mu swoje sekrety.

Ta ciepła, piękna powieść o ludziach, którzy uciekają: jedno przed zagrożeniem, drugie przed bolesną przeszłością, zatrzyma was w klimacie Świąt Bożego Narodzenia i nadziei, która potrafi wykiełkować na ściętej mrozem ziemi.

W poszukiwaniu książek do Hygge zajrzyjcie jeszcze tu:

ANIOŁ DO WYNAJĘCIA – IDEALNA, ŚWIĄTECZNA PROPOZYCJA!

oraz tu:

9. LISTOPADA – DZIEŃ CZTERECH GORĄCYCH PREMIER: HOOVER, TOLKIEN, PUZYŃSKA I MRÓZ.