Jak zapobiec następnej pandemii - nowa książka Billa Gatesa w maju

Bill Gates zapowiedział na blogu publikację swojej najnowszej książki. Tym razem założyciel Microsoftu skupia się na pandemii. A konkretniej na tym, czego pandemia Covid-19 może nas nauczyć. Premiery książki Jak zapobiec następnej pandemii możemy spodziewać się wiosną.

Jak zapobiec następnej pandemii - okładka oryginalna

Jak zapobiec następnej pandemii – nowa książka Billa Gatesa

Bill Gates jest pewien, że pandemia Covid może być ostatnią, z jaką świat musi się mierzyć.

Filantrop wychodzi z założenia, że nie możemy kolejny raz dopuścić do sytuacji, z jaką obecnie walczymy. Tym bardziej że globalnej pandemii można uniknąć, bo dzięki zmaganiom z Covid wiemy, co trzeba poprawić.

Gates ma plan. W swojej książce rozpisuje krok po kroku, co trzeba zrobić. Nie tylko, żeby uchronić świat przed kolejną pandemią, ale też jak poprawić jakość opieki medycznej, zwłaszcza w biedniejszych krajach. Wraz z ekspertami z Fundacji Gatesa przedstawia wnioski, jakie możemy wyciągnąć z obecnej pandemii. Ma też pomysły na innowacje, jakie warto stworzyć i wprowadzić w życie.

W książce Jak zapobiec następnej pandemii opisuje swoje rozmowy ze specjalistami z dziedziny zdrowia publicznego ( to m.in.: Anthony Fauci i Tedros Adhanom Ghebreyesus). Pochyla się też nad tematem szczepionek, które są w stanie skutecznie powstrzymać przypływ nowych zachorowań.

Wizjoner jest pewien, że dzięki globalnej współpracy, jesteśmy w stanie zapobiegać pandemiom w przyszłości. A po pandemii Covid-19 nikogo już nie trzeba przekonywać, że epidemia na światową skalę to nie wymysł. Teraz z doświadczenia wiemy, jak wielkim jest zagrożeniem dla życia ludzi i jak realny paraliż gospodarczy może spowodować.

Jak zapobiec następnej pandemii to już kolejna książka Billa Gatesa, w której proponuje rozwiązania na jedne z najważniejszych problemów współczesnego świata. W księgarniach możecie znaleźć Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej.

Najnowsza książka Gatesa o tym, jak ochronić się przed kolejną pandemią, pojawi się w księgarniach prawdopodobnie w okolicach maja.

Sprawdź też: