Ciekawostki o książkach

Jakub Ćwiek zapowiedział nowy zbiór opowiadań – „Pamięć wody”!

Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek na swoim profilu facebookowym zdradził, iż kończy pracę nad nowym zbiorem opowiadań o tytule „Pamięć wody”. We wpisie krótkie streszczenie, co zastaniemy, kupując nowy zbiór Jakuba Ćwieka.

Oto szczegółowy wpis autora:

Kończę zbiorek „Pamięć wody” – zbiór opowiadań nie wiążących się ze sobą fabularnie. Oprócz tekstów, które możecie już znać z różnych miejsc (albo nie, niektóre były dość trudno dostępne) pojawi się w nim kilka zupełnie nowych tekstów:

Tytułowa PAMIĘĆ WODY czyli mój nieco złośliwy, choć wierzę, że we właściwy sposób przewrotny komentarz odnośnie tragedii smoleńskiej, legend i teorii z nią związanych. Przy okazji obrywa się homeopatii za robienie z ludzi debili.
ŚMIERĆ I NERD to tekst inspirowany moją wizytą na SDCC. Odpowiednio umagiczniony i uśmieszniony. Jeżeli będzie się go Wam czytało tak, jak mnie go pisało, będziecie wielce zadowoleni.
SPACER – opowieść, która – nomen omen – chodziła za mną już od dawna. To historia ludzi, dla których codzienne spacerowanie jest celem i sensem życia. Co, jak i dlaczego… oczywiście w tekście.
SJUŻET – tekst z kategorii moich ulubionych, czyli próba zorientowania się co tak naprawdę kręci mnie w pisaniu, a w to wpleciona zabawą konwencją, gra z czytelnikiem. Część bardzo mnie za ten tekst znielubi, ale wierzę, że będzie też spora grupa takich, którym się spodoba. Czyli jak to zwykle jest.

W sumie w zbiorku znajdzie się dwanaście tekstów, każdy opatrzony wstępem lub posłowiem opowiadającym o tym, skąd się dane opowiadanie wzięło – trochę jak swego czasu w „Gotuj z papieżem”.

Mam nadzieję, że to miła wiadomość.

Źródło: Oficjalny profil Jakuba Ćwieka

Zachęcamy również do zapoznania się z najnowszymi książkami Jakuba Ćwieka:

Chłopcy 2 Bangarang - Jakub Ćwiek Dreszcz - Jakub Ćwiek