Panie Czarowne - nowa książka Jakuba Ćwieka. Zapowiedź

One wiedzą. Trwają. Nie tak łatwo się ich pozbyć. Panie Czarowne – tak mówią o sobie. Czy warto z nimi zadzierać? Jaka moc drzemie w tych kobietach? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy poznają już we wrześniu, ponieważ to właśnie wtedy na półkach księgarń pojawi się najnowsza książka Jakuba Ćwieka!Panie Czarowne - nowa książka Jakuba Ćwieka. Zapowiedź

Panie Czarowne – Ćwiek wraca do fantastyki

Przyszedł na nie czas

Zawsze są przynajmniej trzy.

Może być więcej, ale nigdy mniej.

Psotna dziewka, chutliwa matka i groźna, samotna starucha.

Obdarzona pierwotną mocą Trójnia.*

Ostatnia tegoroczna publikacja Jakuba Ćwieka, czyli Drelich. Prosto w splot (więcej przeczytacie o nim TUTAJ) była zwrotem w stronę powieści sensacyjnej. Najnowsza powieść to z kolei powrót autora do gatunku fantasy.

Panie Czarowne – kobiety, których nie da się zniszczyć

W herbie Głuchołazów, niewielkiej miejscowości położonej na polsko-czeskim pograniczu, widnieje kozi łeb. W XVII wieku w tym właśnie miasteczku odbywały się egzekucje kobiet oskarżonych o konszachty z magią. Większość powieszonych na stryczku w niczym nie zawiniła.

Wśród nich znalazły się jednak także One – Panie Czarowne. Mogły umrzeć. Ale czy odeszły na dobre?

Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia, najstarsza z Pań, znała ich wszystkich, a z trojgiem wymieniała swego czasu pocałunki i sekrety. Siedmioro uprawiało to, co nazywano czarami. Leczyli, dodawali sił, pomagali w problemach miłosnych i użyczali swych ust cichym szeptom zmarłych. O dwojgu z nich powiedziano by dziś, że byli niespełna rozumu – w rzeczywistości mieli tego rozumu zbyt wiele.*

A może w XXI wieku koło historii znowu potoczy się wyżłobioną przed wiekami ścieżką? Czy obdarzone niezwykłą mocą kobiety staną oko w oko z potomkami mężczyzn, którzy niegdyś wysyłali je na stosy?

Z pewnością nie tak łatwo będzie wykreślić Panie Czarowne z tej ziemi, jej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości…

Jakub Ćwiek Panie Czarowne

Panie Czarowne – kiedy premiera książki?

Premiera Pań Czarownych jest zaplanowana na 2 września 2021 r.

Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non.

Najnowszą książkę autorstwa Jakuba Ćwieka już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

*fragment opisu książki od wydawcy